בית » slaider » האם חיבור מרזבים טוב או לא טוב לסביבה?

האם חיבור מרזבים טוב או לא טוב לסביבה?

האם חיבור מרזבים טוב או לא טוב לסביבה?

כל פעולה המבטיחה ניקוז מסודר ומבוקר של מי גשמים היא ללא ספק טובה עבור איכות הסביבה. המטרה העיקרית היא לנצל את מי הגשמים לשימוש חוזר. את המטרה הזו אפשר להשיג רק באמצעות מרזבים איכותיים, שתפקידם ניקוז וניתוב מי גשמים לנקודה מרכזית.

מעבר לכך, חיבור מרזבים הוא פתרון אידיאלי בבתים פרטיים, בעסקים ומשרדים וגם במגזר התעשייתי. הוא מונע נזילות ורטיבות מהגג, חוסך את הצורך בשימוש בחומרי איטום מזהמים, ולעיתים גם מצמצם את ההוצאות המשפחתיות.

היתרונות של מרזבים עבור הסביבה

מרזבים נועדו לבצע ניקוז יעיל של המים מגגות המבנים ולהזרים אותם מטה. בהקשר הסביבתי והאקולוגי, ניקוז מבטיח שלא יצטברו מים על הגג, וכך ייווצרו בעיות ונזקים בלתי הפיכים. חברות וארגונים העוסקים בשמירה על איכות הסביבה מעודדים חיבור מרזבים. זו פעולה מקצועית וחד פעמית, המספקת יתרונות רבים עבור הלקוח והמרחב הציבורי. חשוב מאוד לחבר את המרזבים בצורה נכונה כאשר בונים בית חדש, או בכל דירה קיימת. המרזבים מבטיחים שבחורף לא יהיו נזילות מהתקרה או מפגעי רטיבות אחרים.

יש לציין, כי מתקני ניקוז ישנים לא מבצעים כראוי את העבודה, ולכן פוגעים בסביבה. במילים אחרות, עדיף להשקיע בהתקנה חדשה של מרזבים, וליהנות מיתרונות אקולוגיים, מאשר לנסות ולחסוך עם מתקני ניקוז שלא עומדים בתווי התקן הנדרשים. מתקנים אלו יוצרים סתימות חוזרות ונשנות ומחייבים שימוש במכשירים זוללי אנרגיה לצורך שמירה על טמפרטורות נעימות בחורף.

שיקולים לפני התקנת מרזבים

חיבור מרזבים טוב לסביבה, במידה והוא מותקן על ידי אנשי מקצוע. אילו השיקולים שכדאי לקחת בחשבון לפני ההתקנה והחיבור:

א. תנאי האקלים הקיימים באיזור – יש הבדל בין התקנת מרזבים בעיר יבשה כמו אילת, לבין חיבור של מרזבים בטבריה, בקרית שמונה או במטולה. תנאי האקלים וכמות המשקעים הצפויה מהווים פקטור משמעותי בבחירת המרזבים ובסוג ההתקנה המתאים.

ב. שיפוע הגג – מבחינה סובייקטיבית, התקנה נקבעת על פי השיפוע הקיים בגג. חשוב לנצל את היתרונות של המרזבים למען איכות הסביבה על ידי התאמה אידיאלית של החיבור אל השיפוע.

ג. התקנה – בדקו היטב מי הגורם המקצועי המבצע

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


Skip to content