בית » איכות חיים » פאות לחולי סרטן – המדריך לבחירת הפאה

פאות לחולי סרטן – המדריך לבחירת הפאה

פאות לחולי סרטן – המדריך לבחירת הפאה

חולי סרטן רבים מתמודדים עם תופעות הלוואי החמורות של טיפולי ההקרנות והכימותרפיה. אחת מתופעות הלוואי האלו היא דילול וקרחות. בין אם מדובר בתופעה זמנית או תופעה שלוקח זמן להתאושש ממנה, מדובר בתופעה קשה במיוחד – שמקרינה את המחלה בצורה השקופה ביותר מול האנשים מסביב. נשים וגברים רבים מתמודדים עם התופעה באומץ בלי להסתיר את הראש, אך אחרים מוצאים נחמה הגיונית בפתרונות שונים – כיסוי ראש, כובעים וגם פאות.

בשנים האחרונות יש מודעות רבה יותר לייצור פאות לחולי סרטן שהן איכותיות יותר, עמידות יותר וגם יוצרות מראה טבעי יותר. התחושה היא כבר לא של דבר זר על הפדחת, אלא של שיער לכל דבר, שמשתלב במראה של אותו אדם. אצל נשים מדובר באלמנט אסתטי מובהק והן יכולות למצוא היום פאות לחולי סרטן במגוון רחב של עיצובים.

הנה כמה דברים שצריך לבדוק לפני שבוחרים את הפאה:

יצרן הפאה ואיכות הפאה: פאות לחולי סרטן צריכות להיות פאות איכותיות מאד. הן לא אמורות ליצור גירוי בעור ולכן מומלץ לבדוק שמדובר בפאה שמגיעה מיצרן מקצועי ואיכותי בעל ניסיון. מומלץ למדוד את הפאה ולראות איך היא מרגישה על הראש לפני שקונים אותה.

התאמת הפאה לפנים ולגוף: גם כאשר מדובר בבחירת פאות לחולי סרטן שמשמשות את החולה באופן זמני, חשוב להתאים את הפאה לפנים ולגוף. התאמת הפאה בצורה מדויקת והומוגנית תעזור ליצור מראה טבעי ככל האפשר ותאפשר השגת מראה אסתטי ומטופח. פאה שנראית זרה ולא מתאימה יוצרת מראה מגוחך.

ממה עשויה הפאה: כשמדובר בקניית פאות לחולי סרטן חשוב שהפאה תהיה עשויה מחומרים איכותיים. היום אפשר למצוא פאות מצויינות העשויות משיער אדם והן נחשבות לחזקות וטובות יותר בהשוואה לפאות סינטטיות.דילוג לתוכן