בית » איכות חיים » גידול בעלי חיים בחוץ

גידול בעלי חיים בחוץ

גידול בעלי חיים בחוץ

בעלי חיים ביתיים הם לרוב כלבים או חתולים. ווטרינרים ומומחים לחיות מחמד יאמרו לכם כי עדיף לגדל בעלי חיים בחוץ, ולרוב כדאי להחזיק כלב או חתול בבית עם גינה על מנת לאפשר להם לשהות בחוץ עד כמה שניתן. בעלי חיים אלה המוחזקים בדירות קטנות כאשר בני הבית אינם נמצאים בהם רוב שעות היום סובלים מבדידות ומחוסר פעילות פיזית שנחוצה להם. בעלי כלבים המגדלים את כלביהם מחוץ לבית גורמים להם לאושר רב, כאשר יש ביכולתם להתנועע בחופשיות, ולהיות קצת "בטבע" המצוי בגינה שלכם.

המצאות הכלב בחוץ אינה אומרת שאין לו כניסה לתוך הבית, אלא שאת רוב חייו הוא יכול לבחור לחיות בחוץ, ובמיוחד כאשר בעלי ובני הבית אינם בנמצא. חיי כלב מחוץ לבית יהיו הרבה יותר עשירים ומעניינים מאשר רביצה אין סופית באחד מחדרי הבית, והמתנה לאחד מבני הבית שיחזור.

מה צריך הכלב המגודל בחוץ

כל כלב זקוק לכמה וכמה דברים אלמנטאריים כמו:

צרכים בסיסיים – צרכים אלה הם המזון והשתייה, ועשיית צרכים בזמן. יש לדאוג לכלב למזון שמתאים לו ולמים טריים כל הזמן, ולוודא כי קערות המזון והמים נקיות והיגייניות.

חום ואהבה – בעלי חיים זקוקים לחום ואהבה כל הזמן. מדובר בבעלי חיים חברתיים, ובמשפחות רבות נחשב הכלב לאחד מבני המשפחה וכך ראוי להתייחס אליהם.

טיפול רפואי – בעלי חיים זקוקים לטיפול רפואי שגרתי וגם לטיפול נקודתי כאשר הם חולים או נפצעים. יש להקפיד ללכת לווטרינר בזמן, ולדאוג לטיפולים מונעים כדי שלא יחלו, שיקבלו את החיסונים שלהם בזמן וכדומה.

סביבה בטוחה – כמו בני האדם גם בעלי חיים זקוקים לסביבת חיים בטוחה ומוגנת. יש לוודא כי בעל החיים אינו חשוף לחומרים מסוכנים או 92689992לחשמל חשוף וכדומה. הדבר מאד חשוב כאשר מגדלים כלב בחוץ. יש להקפיד כי לכלב יהיה מקום משלו בחוץ, ועדיף שלא יהיה קשור בשעה שאתם אינכם בבית, אלא שהחצר סגורה הרמטית שלא תאפשר לו לצאת החוצה. בטיחות הכלב כוללת גם איזורים מוצלים שבהם יוכל הכלב לשהות במהלך היום ובמיוחד בשעות החמות של הקיץ. כדי להבטיח לכלב מקום מוצל ניתן להשתמש בכל מיני פתרונות הצללה שישרתו גם מטרה זו וגם אתכם בעלי הכלב בשעת שהייתכם בחצר.

פתרונות הצללה לחצרות

כלבים הגרים בחצר זקוקים לפינות  מוצלות ובמיוחד בימי הקיץ הלוהטים. כדי להשיג זאת ניתן להשתמש בכמה וכמה פתרונות שישמשו גם את הכלב וגם את האדם. פתרונות אלה הם: פרגולות הצמודות לבית מעל למרפסת הגינה המספקות צל לכל איזור זה, סוככים נפתחים שניתן להתאים אותם לפי מיקום השמש או מפרשי צל שאותם ניתן למתוח מהבית ומעל לדשא, ולפרוש אותם על מרחב גדול יחסית. אמצעים אלה יאפשרו לכל בעל חיים הגר מחוץ לבית ליהנות משעות מוצלות ונעימות רבות.


דילוג לתוכן