בית » איכות חיים » הדברה בטוחה

הדברה בטוחה

הדברה בטוחה

 

כאשר יש מזיקים שונים שתוקפים את הבית שלכם, יש להניח שאתם תרצו לבצע הדברה מקצועית ברמה גבוהה במיוחד. עם זאת, כמובן שיש אתגר מסוים שמתעורר. חומרי ההדברה רעילים לא רק למזיקים – אלא גם לחי ולצומח. על כן, חשוב מאד להקפיד על כמה כללים של הדברה בטוחה. ההדברה הבטוחה מאפשרת מצד אחד להעלים את המזיקים לגמרי, אך מן הצד השני, לדאוג שאף אחד אחר לא יפגע מחומרי ההדברה.

איך מבצעים הדברה בטוחה בשטח?

  • שימוש בחומרים מורשים – הכלל הראשון והחשוב ביותר לביצוע של הדברה בטוחה, הוא שהמדביר יעשה שימוש רק בחומרים מורשים. כיום, חומרי ההדברה המורשים, מכילים כמויות קטנות יותר של רעל, כך שגם במקרה של חו"ח מגע עם הרעל, עדיין יהיה אפשר לתת טיפול רפואי מוצלח ויעיל.
  • שימוש בחומרי ג'ל – במקום להשתמש בריסוס אשר יכול לחדור לפינות שונות בבית, הרי שבשיטות של הדברה בטוחה אפשר להשתמש גם בחומרים בצורה של ג'ל. היתרון של הג'ל הוא בכך שהוא נקודתי אך אפקטיבי מאד נגד המזיקים, וכמובן לא מתפשט בשאר חלקי הבית. כך אין צורך בפינוי, ואין צורך באיטום מיוחד למזון.
  • אוורור מתאים – אם בכל זאת מבצעים הדברה עם ריסוס, חשוב מאד לדאוג לאוורור מלא של הבית, בכדי שהחומר הרעיל לא ירוכז כולו בתוך הבית ויגרום לבעיות שונות.
  • הרחקת אוכלוסיות חלשות – זקנים, ילדים, ובעלי חיים, כולם רגישים וחשופים הרבה יותר לנזקי ההדברה. על כן הדברה בטוחה, צריכה להתבצע במידה כזו, שאותן קבוצות לא יהיו חשופות אליה, למשך זמן ארוך יותר מאשר האוכלוסיה הבוגרת.

להקפיד על כל הכללים הנדרשים

חשוב מאד לציין, כי הכללים שציינו בפניכם, אינם בגדר המלצות בלבד. מדובר על כללים חשובים של הדברה בטוחה, שבעצם יכולים להציל את חייכם. זכרו כמובן שמעל לכל – פניה אל מדביר מקצועי, שפועל ברישיון מלא, היא זו שתבטיח לכם את ההדברה הבטוחה ביותר שיש.דילוג לתוכן