בית » Uncategorized » סוכרת – איך להימנע?

סוכרת – איך להימנע?

סוכרת – איך להימנע?

סוכרת נחשבת למגיפה התחלואתית של המאה הקודמת והנוכחית. המחלה גורמת לנזקים בריאותיים רבים אשר פוגעים באיכות החיים לאורך זמן ומחייבת טיפול עם הופעתה בדמות צריכת תרופות אשר להן תופעות לוואי כמו גם שאינן תמיד יעילות במאת האחוזים. הדרך הטובה ביותר להתמודדות עם סוכרת היא למנוע אותה מראש. למרות שגם הגנטיקה משחקת תפקיד חשוב בהתפתחות המחלה, להלן מספר דרכים אשר עוזרות למנוע את הופעתה ולהפוך את הגנטיקה לסמויה ולכזו שאינה באה לכדי ביטוי ממשי במקרה זה.

סוכרת

הימנעו מעודף משקל

עודף משקל מהווה פקטור חשוב אשר תורם להתפתחות מחלת הסוכרת. ככל שערך ה- BMI של האדם גבוה יותר מערך היעד, כך הסיכוי להתפתחות תנגודת לאינסולין גדול יותר. על מנת להימנע מהופעת סוכרת, מומלץ להגיע למשקל הגוף התקין ולהימנע מעודף משקל.

הקפידו על פעילות גופנית

אם קיים קונצנזוס מוסכם בקרב אנשי המחקר בתחום הסוכרת הרי שזהו זה הקשור לפעילות גופנית. כל המחקרים מראים כי פעילות גופנית אירובית קבועה במהלך החיים תורמת במידה משמעותית להפחתת הסיכוי להתפתחות מחלת הסוכרת ושיפור הרגישות לאינסולין. כמו כן, הופעת סוכרת קשורה באופן ישיר להתפתחות מחלות כרוניות נוספות כגון יתר לחץ דם. התמדה בפעילות גופנית בתור הרגל קבוע מונעת גם התפתחות מחלות כגון אלו.

צרכו תזונה נכונה

על מנת להימנע מהתפתחות סוכרת אין צורך להיות "פריקים" של תזונה ולהגביל את עצמכם עד למקסימום היכולת. משקל גוף תקין רצוי אך גם מההנאה מהחיים לא ניתן להתעלם. יחד עם זאת, ניתן לבצע שינויים מהותיים בהרגלי התזונה ובכך להפחית במידה משמעותית את הסיכוי להתפתחות המחלה. חשוב מאוד להמעיט בצריכת משקאות ממותקים ומאכלים מתועשים (ממתקים, שניצלים מוכנים וכו'). השמנים הנמצאים במאכלים אלו ו- "הגזמת" הסוכר בהם תורמים להתפתחות תנגודת לאיסולין והתפתחות סוכרת. כמו כן, הקפידו לצרוך דגנים מלאים שכן אלו מעכבים את קצב ספיגת הסוכר מהמזון ואינם נותנים לגוף להתרגל לרמות אינסולין גבוהות לאורך זמן.

הפסיקו לעשן

אם לא די בקשר הברור בין הופעת סוגי סרטן שונים לבין עישון, הרי  שעישון סיגריות מעלה את הסיכוי להתפתחות סוכרת בכ- 40% בקירוב, בהשוואה לאוכלוסיית הלא מעשנים. זה הזמן להפסיק לעשן!דילוג לתוכן