בית » Uncategorized » המדריך לשורדת – איך עוברים שיפוצים בזמן ההיריון?

המדריך לשורדת – איך עוברים שיפוצים בזמן ההיריון?

את נמצאת כבר בשלבי היריון משמעותיים למדי ובהחלט מרגישה את השינויים בגופך. תקופת ההיריון היא אמנם קסומה ומיוחדת – אך בתקופה זו את גם רגישה יותר מכל בחינה. לכן, נשים רבות תוהות כיצד הן יכולות לעבור את תקופת השיפוצים בבית בזמן ההיריון. יש לציין שהמראה של קבלני עבודות גבס לצד נשים בהיריון איננו מראה נדיר כלל וכלל. לקראת ההצטרפות של תינוק חדש למשפחה, לרוב מבצעים שינויים בבית, מוסיפים חדר חדש, שוברים קירות, ובאופן כללי – משפצים. אז איך שורדים סשן של שיפוצים בזמן ההיריון? הנה כמה כללים.

 

גם הנאה וגם מנוחה 

עבודות גבס ושיפוצים בזמן ההיריון

עבודות גבס ושיפוצים בזמן ההיריון

  • זהירות – יש לזכור שכאשר הבית עובר שיפוצים, הוא כולל יותר פריטים שעלולים להיות מסוכנים. מדובר בין השאר בפיזור של כלי עבודה שונים על הרצפה, בלטות שיצאו מהמקום, וכיו"ב. במקרים הללו, כדאי מאד להסתכל לאיפה את הולכת, שכן לא תרצי חלילה לעבור נפילה בזמן ההיריון.
  • נשימה – יש נשים שחוששות ששאיפה של אבק כתוצאה למשל מתהליך של עבודות גבס הוא מסוכן להן ולעובר. בפועל כדאי לדעת שזה דווקא לא מסוכן במיוחד – וממילא האוויר בעיר לא יותר נקי, ודווקא האבק של הגבס לא מסוכן במיוחד, ומבחינה זו אתן יכולות להיות רגועות.
  • שינה ומנוחה מחוץ לבית – בשלב מסוים, כדאי בהחלט לשקול מעבר מחוץ לבית למשך כמה ימי שיפוצים – בוודאי אם את רוצה קצת לנצל את חופשת ההיריון ולישון עד מאוחר, אך ברור שעם עבודות הקידוח זה יהיה מעט בעייתי. אפשר לעבור לחברה טובה או להורים לכמה ימים, אם את צריכה את המנוחה המתאימה.

 

וכמה זמן זה לוקח?

לרוב, עבודות גבס שונות עבור שיפוץ הבית והכנתו לקראת התינוק, נערכות לתקופה שנעה בין כמה ימים לבין כמה שבועות בודדים (לרוב זו לא תקופה של יותר מחודש לכל היותר). על כן, כדאי להיערך לכך מראש, ורצוי כמובן לעשות זאת בשלבי ההיריון הראשונים.


דילוג לתוכן