בית » Uncategorized » מה המשמעות של פינוי פסולת באופן מבוקר?

מה המשמעות של פינוי פסולת באופן מבוקר?

מה המשמעות של פינוי פסולת באופן מבוקר?

כאשר אתם רוצים לטהר שטח מפסולת, חשוב לזכור שמדובר על שני שלבים מרכזיים. השלב הראשון הוא של ריכוז הפסולת באתר, ולאחר מכן – פינוי פסולת לאתרי ההטמנה השונים ברחבי הארץ. יש לזכור שכאשר מדובר על פינוי של פסולת בקנה מידה גדול – למשל משכונה שלמה, מאתר בניה, משטח חקלאי וכיו"ב, חובה שהתהליך כולו יהיה מפוקח ועם נהלים מסודרים ותקינים. אולם, מה המשמעות של בקרה ופיקוח על התהליך של פינוי פסולת? במה הדברים אמורים ובמה זה כרוך? הנה מידע חשוב על התהליך כולו.

פינוי פסולת

פינוי פסולת

פינוי פסולת – הבקרה בכל שלב ושלב

  • שינוע לרכב הפינוי – קודם כל, התהליך המבוקר מתחיל בהעברת הפסולת לרכב הפינוי עצמו. יש לזכור שיש כמה שיטות להעמסת הפסולת באופן בטוח. יש כמובן הבדל בין העברת פסולת רעילה ומסוכנת, לבין העברת פסולת מאזור מגורים. כמובן שאם מדובר על פינוי של פסולת בניין – נעשה שימוש בשרוולים. כך הדרך היא תמיד הבטוחה ביותר, אך גם המהירה והיעילה ביותר להעברת הפסולת לפינוי.
  • טיפול ברכב – הרכב עצמו להעברת הפסולת, צריך גם להיות עם אמצעי הטיפול המתאימים לשינוע הפסולת. זה נכון לא רק מבחינת הגודל של הרכב ויכולת הקיבולת שלו – אלא גם הרמת הפסולת, דחיסה של הפסולת, ושמירה עליה בתוך הרכב. גם כאן, כמובן שזה צריך להתאים לסוג הפסולת, ולעתים צריך לשמור במיוחד על פסולת מסוג מסוים שנחשבת מסוכנת יותר.
  • העברה לאזורים מפוקחים – שימו לב שאתרי הטמנה עבור פינוי פסולת חייבים להיות אתרים מורשים להטמנה של פסולת מהסוג שמועבר. רק כך התהליך הוא חוקי – וגם פוגע כמה שפחות בסביבה.

פינוי פסולת – ומה עם מחזור?

כדאי לזכור שבחלק מהמקרים, פינוי פסולת יכול לכלול גם תהליכי מחזור מסוימים, וכך הסביבה יוצאת מורווחת יותר. כדאי לעקוב אחרי השינויים הללו והאפשרויות, כדי שהתהליך יהיה תקין וידידותי.דילוג לתוכן