בית » איכות חיים » מכשירי שמיעה – כבר לא מה שהיה פעם

מכשירי שמיעה – כבר לא מה שהיה פעם

מכשירי שמיעה – כבר לא מה שהיה פעם

אם בעבר מכשירי שמיעה היו מסוג אחד בלבד, היום ישנם סוגים שונים של מכשירים. כצפוי בעידן הטכנולוגי שלנו, ישנם מכשירים הנבדלים אלה מאלה במידת הטכנולוגיות שלהם. ישנם מכשירים עם תוספת של בינה מלאכותית למשל… החשוב ביותר הוא לבחור את מכשיר השמיעה המתאים לסוג הבעיה ולמידת הקושי בשמיעה אשר מתפרש על פני ספקטרום רחב. איך לבחור את המכשיר המתאים?

מכשירי שמיעה מותאמים אישית

בתחום הרפואה באופן כללי הגיעו כבר מזמן למסקנה כי הרפואה של המחר (הקורמת עור וגידים כבר היום) היא רפואה המותאמת אישית. העובדה כי כל גוף בנוי אחרת מביא לכך שהתרופות היעילות ביותר הן אלה שירקחו באופן אישי למטופל וכך כל סוג טיפול שינתן לו. כך הדבר גם במכשירי שמיעה. כאשר אתם מחפשים מכשירי שמיעה בחיפה או כל מקום אחר יש להגיע למכונים אודיולוגים גדולים שיציעו מספר סוגי מכשירים. יש לעשות זאת לאחר ביקור אצל רופא אף אוזן גרון שיאבחן את הבעיה המדויקת. בנוסף, גם מכשיר הנחשב איכותי יכול שלא להתאים לאדם מסוים ולהשמיע צלילים צורמים. בחרו רק לאחר מספר ניסיונות ומציאת המכשיר שיביא לצליל הנעים ביותר.

מיקרופון לתוך האוזן?

כאשר תעשו סקר של מכשירי שמיעה תבחינו בוודאי בהבדלים גדולים במחירים בין מכשירים כאלה לאחרים. באופן כללי ישנם שני סוגי מכשירים: מכשירים אנלוגיים שהם הזולים יותר אך גם מבצעים את עבודתם בדרך פחות מתוחכמת ומגבירים את כל הצלילים בסביבה ללא יכולת הבחנה בין צליל אחד לאחר. לעומת זאת, מכשירים דיגיטליים מעבדים את כלל הקולות הנשמעים ועושים אבחנה בין קולות הדיבור שהם העיקר לבין קולות רקע ומחלישים את האחרונים. הדבר יוצר "תמונת קול" ברורה יותר.תארו לעצמכם תמונה שכל חלקיה צבועים באותה עוצמה- הדבר ייצור ציור מבולבל ולא ברור. כך שומע אדם שהמכשיר אינו מבצע עיבוד קולות.  לכן, לא כדאי להתפשר על המחיר. בדקו היטב מה מסוגל לעשות כל מכשיר. קחו בחשבון שלרוב ככל שמכשיר מתוחכם יותר יהיה גדול יותר אלא אם הוא מגיע עם שלט רחוק המאפשר לשלוט בפונקציות השונות מרחוק.

כמה זה עולה לנו?

לפני חיפוש מכשירי שמיעה בחיפה בדקו היטב מהו התקציב שלכם. כדאי לבדוק האם מגיע לכם סיוע מגורם כלשהו כמו ביטוח לאומי אם הירידה בשמיעה נובעת מהעבודה, ביטוחים משלימים שיכסו חלק מההוצאות או כל גורם אחר שיכול לממן. לאחר שתדעו זאת תהיו חכמים יותר ותמצאו את המכשירים שגם מתאימים בדיוק לתקציבכם.

 


דילוג לתוכן