בית » אסתטיקה » החלמה מניתוח אף – שלבים וכאבים

החלמה מניתוח אף – שלבים וכאבים

החלמה מניתוח אף – שלבים וכאבים

לאחר שעברתם על פני כל הרופאים המובחרים בארץ עבור ביצוע של ניתוח אף ואתם יודעים כבר כמה עולה לבצע ניתוח אף ספציפית עבור הסוג של האף שקיים אצלכם וחסכתם את הסכום הנדרש על מנת לבצע את התשלום של כמה אלפי שקלים ואפילו עד 15 אלף שקלים, חשוב כי תבינו לעומקו של עניין איזה סוג של תהליך אתם הולכים לעבור על מנת להיות מוכנים נפשית לקראת המראה החדש הנפלא שלכם שיהיה לא הכי נעים בשלבים הראשונים של ההתאוששות.

מתכוננים לקראת ניתוח אף

קודם כל חשוב מאוד להבין כי המראה שלכם הולך להשתנות במידה משמעותית ולא משנה עד כמה תרגלתם מול המראה את המראה שעליו חלמתם בכל פעם שבו חלף על ידכם אדם שעל פניו נישא בגאווה חוטם קטן סולד ומושלם, אתם צריכים להפנים את התמונה של אחרי ולנשק לשלום את המראה הישן שהיה חלק מכם לתקופה מאוד ארוכה. ההפנמה הזאת אולי נשמעת פשוטה אחרי שנים שבהן מתפללים לעבור כבר ניתוח אף, אבל חשוב להבין לעומק את התהליך הנפשי מלבד זה הפיזי שעוברים.

  • כבר בפגישת הייעוץ מול הרופא המנתח הוא אומד את מידת הרצון של האדם שנמצא מולו ומנסה להתאים בהתאם לניסיון רב השנים של את ניתוח האף שיניב את התוצאות הטובות ביותר תוך התחשבות בשאיפות הפרטניות של כל פציינט שנמצא מולו מלא בתקוות וחששות לקראת פרוצדורה כירורגית מעין זו.
  • זה כבר שלב ההכנה לקראת הניתוח, אחרי שהמנתח הסביר מה הכי מומלץ, בחן את מידת הרצינות של הפציינט והתאים עבורו את תמונת ה"אחרי" שהכי קרובה אל המראה שיתקבל לאחר ניתוח האף שיעבור. ההכנה כוללת הרדמה או טשטוש עמוק ומעבר אל בגדי ניתוח. המנתח מסביר במידה רבה את התהליך עצמו ולמה יש לצפות, כך שלא נכנסים בצורה עיוורת אל ניתוח אף, אך עדיין חשוב להבין עוד טרם לכן מה זה כולל.
  • אתם נמצאים לאחר ניתוח האף ומתחילים להתעורר לאט בחדר ההתאוששות. אתם תוכלו לראות כי האזור של האף חבוש על מנת מניעה של דימום ולשם תמיכה באף החדש שלכם. את התמיכה הזאת מסיר הרופא המנתח לרוב לאחר שבוע ימים מן הניתוח עצמו בפגישה של המעקב אחר ההחלמה והביקורת.

אתם צפויים להרגיש דואבים עם נפיחות באזור האף ואפילו סימנים של שטפי דם באזור של העיניים, זה רגיל לגמרי וחולף מעצמו במהלך השבוע הראשון עד חודש למראה נטול נפיחות ואף סולד וחדש. בכאבים ניתן לטפל בצורה פשוטה עם משכבי כאבים והקושי לנשום הוא פשוט עניין של הרגל לתקופה קצרה של שבוע שבמהלכה צריך לנשום דרך הפה.

בתקופה של השבוע הראשון מתרחשת רוב ההחלמה ולאחר מכן זה כבר מחכים שהנפיחות תרד כדי ליהנות מן המראה של האף החלומי שלכם.


דילוג לתוכן