בית » אסתטיקה » הגיל הנכון למתיחת פנים

הגיל הנכון למתיחת פנים

הגיל הנכון למתיחת פנים

מתיחת פנים הינו ניתוח פלסטי אשר מבצוע במטרה לאפשר מראה צעיר ורענן יותר. תהליכי רפיון בשרירי הפנים מביאים ליצירת מראה פנים נפול וקמטים. השנים גורמות לעור לאבד את מידת הגמישות שלו. את תוצאות תהליכים אלו ניתן באמצעות ניתוח פלסטי בפנים לשפר פלאים. הניתוח כולל העלמת הקמטים מסביב לעיניים, הידוק של הצוואר, הדגשה של קו הלחיים, ומילוי של עצמות הלחיים.

מתי מומלץ להתחיל

בעבר נשים המתינו לגיל יחסית מבוגר על מנת לפנות לתהליך של מתיחת הפנים. כיום חלה ירידה בגיל בו מטופלות ומטופלים כאחד פונים למרפאות השונות, עם חוסר שביעות רצון ממראה פניהם. כיום ההמלצה פחות תלויה בגיל הכרונולוגי, ובחינת הנושא על ידי הרופאים קשורה במצב הספציפי של כל מטופל. כבר החל מגיל 40 יש לא מעט מטופלים אשר נמצאים מתאימים לביצוע ההליך.

שיפור הדימוי העצמי

מטרת הכירורגיה הפלסטית כלל וביצוע ניתוחים פלסטיים בפנים בפרט היא לאפשר שלמות עם המראה. ניתוחים מסוג זה מביאים לשיפור תחושת הביטחון והדימוי העצמי, הן כלפי האדם העובר את הניתוח והן ביחס לקשר בינו לבין סביבתו. כחלק מתהליך הייעוץ אותם מספקים הרופאים אשר עורכים הליכים כירורגיים פלסטיים נכללת שיחה אישית, במטרה להבין את מקור הרצון לשינוי ולביצוע תאום ציפיות. כידוע אופן המראה משפיע מאוד על תחושת שביעות רצון ושמחת החיים, והרפואה הפלסטית מספקת מענה מהיר לנושא. לא פעם קיים פער בין התחושות לבין מראה הפנים, ונשים וגברים כאחר מעוניינים בניתוח אשר יביא ליצירת מראה צעיר יותר, התואם את תחושתם.

ניתוח מתיחה לפנים

במסגרת ניתוח זה, אשר מתבצע בהרדמה מלאה או מקומית, מתבצע תהליך הרמה של רקמות הפנים חזרה למקומם, תוך הסרה של עודפי עור. ניתוח מסוג זה אורך כשעתיים וחצי. לפני ביצוע ניתוח מתיחת פנים נערך תהליך טבחון וניתן ייעוץ. במסגרת האבחון נבדק מראה הפנים, נבחן סוג העור ורמת האלסטיות שלו, מזוהים אזורים הנוטים הזדקנות מואצת ונבדק חוסר סימטריה. לפני ביצוע הניתוח על המטופל לדווח לרופא על מצבו הרפואי, רגישות לתרופות או נטייה לדימומים. כמו כן המטופל נדרש בביצוע בדיקות דם. עבור מטופלים מעל גיל 45, נדרשת גם בדיקת א.ק.ג וביצוע צילום חזה. באם המטופל נוטל תרופות מדללות דם, עליו להפסיק נטילתן כשבועיים לפני הליך הניתוח. יש להיוועץ עם הרופא המטפל לפני הפסקת נטילת התרופות. אל הניתוח יש להגיע לאחר חפיפת השיער.

כיצד מתבצע הניתוח

ניתוח מתיחת פנים כולל הסרה של עודפי עור מהפנים ומהצוואר והידוק השרירים, במטרה ליצור קו פנים, צוואר ולסת מהודק. הניתוח כולל ביצוע חתכים קטנים, אשר רובם ככולם מבוצעים בקו השיער. חלק מהמטופלים בוחרים גם לבצע במסגרת ההליך הרמה של העפעפיים, וחלקם מבצעים הליך זה בנפרד. במידה הצורך מוחדר נקז לצורך ניקוז של הפרשות. לאחר כ- 5 ימים מוצאים התפרים.

החלמה מהניתוח

על פי עדות מרבית המטופלים, ההחלמה מניתוח מסוג זה אינה כרוכה בכאבים, אלא בתחושת אי נוחות. לאחר הניתוח קיימת נפיחות בפנים, ותחושת מתח קלה בשרירים. תהליך ההחלמה הראשוני נמשך כשבועיים. תוצאות הניתוח נראות לאחר שלושה חודשים.

עמידות תוצאות הניתוח

חשוב לציין כי עמידות התהליך אינה קבועה ומשתנה בין המטופלים, תלוי המצב הראשוני עימו הגיעו לניתוח, גיל המטופלים, וסוג עורם. לרוב ניתוח מסוג זה יעיל לתקופה של בין שמונה לעשר שנים. לצד השיפור המידי במראה הפנים, מסייע ניתוח זה להאטה בהשפעת כוח הכבידה על שרירי הפנים.

כתבות נוספות על אלכס לבנברג:

NRG

פינטרסט

ד"ר אלכס לבנברג

סלונה – אלכס לבנברג

 

 דילוג לתוכן