בית » איכות חיים » איך נשמור על עצמינו בזמן הדברה?

איך נשמור על עצמינו בזמן הדברה?

איך נשמור על עצמינו בזמן הדברה?

הדברת מזיקים לא רעילה

קצת על הטרמיטים ככלל ועל הסכנה של טרמיטים בבית שלנו בפרט

בתור התחלה, נבין מהם בכלל טרמיטים ומה הופך אותם למזיקים שמעלים חשש גדול כל כך בקרב כה רבים מאתנו. טרמיט הוא למעשה חרק קטן הדומה לנמלה חסרת עיניים, בצבע בהיר יחסית. בניגוד למזיקים אחרים, שמהווים מפגע תברואתי ובדרך כלל נמשכים לאשפה, לכלוך ושאריות שונות – הטרמיט אינו מהווה מפגע תברואתי כלל וכלל. אז מה בכל זאת הופך את הטרמיטים לאחד החרקים המסוכנים ביותר שיכולים להימצא בבית שלנו? התשובה לשאלה הזו טמונה בהרגלי התזונה של הטרמיטים, שמבוססים באופן כמעט בלעדי על תאית העץ – ואין זה משנה כלל אם העץ חי או מת, בצורה של גזע או בצורה של רהיט. לכן, לטובת שלמות הבית והרכוש שלנו, עלינו לבצע הדברת מזיקים יעילה כשעולה לנו חשש להימצאותם.

האם ישנה הדברת טרמיטים שאינה רעילה? מהם היתרונות והחסרונות של שיטה זו? 

  • כמו כל סוג אחר של הדברת מזיקים, החשש המרכזי שעולה מהדברת טרמיטים בשיטה הקלאסית של ריסוס הדברת טרמיטים באופן בריאוהדברה כימית הוא חשש בריאותי. כיום קיימת מודעות רבה ונכונה יותר לסכנות של הכנסה וריסוס של רעלים בבית שלנו, ורבים מאתנו מעדיפים להימנע מכך אם ביכולתנו לעשות כן. למזלנו, יש חלופות יעילות.
  • הדברה ביולוגית של טרמיטים היא שיטה יעילה לא פחות להדברת הטרמיטים. במידה ומדובר בשטח פתוח, ההדברה הביולוגית יכולה להיות אפילו הדברה באמצעות בעל חיים – דב נמלים. בתוך הבית, ניתן לפזר חיידקים מיוחדים המזיקים באופן בלעדי לטרמיטים ואין סכנה בפיזורם כלפי בני אדם וחיות בית. כך נפגע פגיעה אנושה באוכלוסיית הטרמיטים בבית ולא נפגע ונסכן כלל את יושבי הבית. החיסרון של השיטה הזו הוא בהיותה יעילה פחות מההדברה הכימית, ובהיותה טיפול שמתאים רק להדברה לאחר מכת הטרמיטים ולא כטיפול מונע.

בשביל להיות בטוחים שבחרתם בשיטת ההדברה האיכותית והיעילה ביותר, כדאי לפנות לחברה מובילה בתחום

אין ספק שהדברת טרמיטים היא תנאי הכרחי שעליכם לבצע אם יש לכם חשש למכת טרמיטים בבית, וכן אם הבית שלכם עשיר בבנייה וברהיטים מעץ. אל תתעכבו – פנו עוד היום לחברת הדברה יעילה שתבצע עבורכם את ההדברה בצורה האיכותית ביותר.


דילוג לתוכן