בית » Uncategorized » לא תאמינו מה יכול לחולל מכשיר שמיעה!

לא תאמינו מה יכול לחולל מכשיר שמיעה!

לא תאמינו מה יכול לחולל מכשיר שמיעה!

התפקיד הבסיסי של מכשירי שמיעה, כך הרגיל ואותנו לחשבו – הוא בעיקר לעזור לאנשים עם לקות שמיעה לשמוע טו ביותר. אולם מה המכשיר בכלל עושה? בניגוד לנהוג לחשוב, מכשיר השמיעה לא רק מגביר את עוצמת הקול עבור האדם שמשתמש בו. אמנם בעבר, מכשירי השמיעה האנלוגיים אכן היו מבוססים על פעולה של הגברה בלבד, אך בעשורים האחרונים התפישה השתנתה לגמרי. נכון להיום, מכשירי השמיעה מסוגלים לבצע הרבה יותר פעולות מורכבות, ולשחזר באופן מלא חוויה של שמיעה טבעית ככל האפשר – ועל כך כדאי להתעכב.מכשירי שמיעה - גלי קול

 אז על אילו יכולות מדובר?

  • הפרדה בין סוגי רעשים – אחת הבעיות עם המכשירים הישנים, הייתה הבעיה של חוסר הסינון. רעש רקע היה לעתים מוגבר בעוצמה זהה לקול שהפיק אדם שמדבר אתנו – וכך התוצאה הייתה, שהיה מאד קשה להתרכז בשיחה ובפעולות שונות. כיום לעומת זאת, מכשירי שמיעה יכולים להיות מתקדמים פי כמה. יש כיום במכשירים הדיגיטליים מנגנון מובנה אשר נועד לסנן את רעשי הרקע, ולהגביר לעומת זאת בצורה תקינה את הקולות שנמצאים בסביבה הקרובה שלנו. בצורה כזו, אפשר להתנהל בצורה יותר נינוחה וטבעית, וגם יש התאמה טובה יותר בין מה שהעין רואה – לבין מה שהאוזן שומעת.
  • הפחתת הפידבק – עוד דבר שכדאי לדעת על הפעולות של מכשירי שמיעה בימינו, הוא שהמכשירים הללו יכולים להפחית באופן ניכר את הרעש החוזר – כלומר את הפידבק. בעבר, הייתה בעיה של רעשים חוזרים שהקשתה על המשתמשים במכשיר להתנהג בצורה טבעית, משום שרעשים חוזרים היו מקשים על השמיעה הטבעית. במכשירים של ימינו לעומת זאת – המנגנונים מתקדמים הרבה יותר.
  • פחו מאמץ למוח – גם זו אחת התכונות החשובות שראוי מאד להתעכב עליה. בדגמים מהדור החדש, מדובר על מכשירי שמיעה אשר מפחיתים את המאמץ המוחי. למה הכוונה? במכשירים הישנים, המוח עדיין היה צריך להתאמץ המון על מנת לפענח בדיוק את הקולות ואת הרעשים השונים. הדבר דרש רמות ריכוז גבוהות הרבה יותר מצד המשתמשים, בהשוואה לאדם הממוצע ללא לקות. לעומת זאת, כיום מערכות השמיעה השונות, מבצעות עיבוד נתונים הרבה יותר טוב, מה שמפחית את הצורך מהמוח להתאמץ ולעבד את המידע. גם זה – מאפשר כמובן לאדם עם הלקות, להתנהל בצורה טבעית ופשוטה יותר, ואף מקל עליו לדבר בחזרה.
  • שמיעה מוזיקלית טובה יותר – עוד היבט חשוב בפעולה של מכשירי שמיעה קשורה בהנאה משמיעת מוזיקה, וכן מהיכולת לבצע שיחות טלפון, ובאופן כללי להשתמש במכשירים שפולטים קולות. המכשירים כיום כוללים חיבורים להתקנים שונים, והתאמות מיוחדות בהתאם לכך – על מנת שאתם תוכלו להפיק מכך את המקסימום.

 המכשיר שממש מחולל פלאים

אם כן, אל תזלזלו כלל בפעילות של מכשירי השמיעה השונים. הם יכולים לשפר באופן משמעותי את איכות השמיעה שלכם. כיום יש אף מכשירים שמותאמים לאנשים עם לקות קלה עד חמורה, כך שכל אחד מוצא את המכשיר שמתאים לו.דילוג לתוכן