בית » תזונה ודיאטה » הרכבת תפריט מאוזן לילדים בגן

הרכבת תפריט מאוזן לילדים בגן

הרכבת תפריט מאוזן לילדים בגן

ילדים רבים בגילאי הגן צורכים לפחות ארוחה אחת ביום מחוץ לבית. ארוחה זו לרוב מוגשת בגן על ידי חברת קייטרינג לילדים. בתור הורים חשוב שתשימו לב מה אוכלים הילדים, ממה מורכבת הארוחה, וכיצד היא מוגשת. מעורבות שלכם בנושא תגדיל את הסיכויים לכך שהילדים אכן יצרכו במסגרת ארוחה זו את כל הרכיבים החשובים להם.

השפעת התזונה על התפתחות ילדים

שנות הילדות הן השנים בהם הילד גדל ומתפתח. השירים נבנים, העצמות גדלות, ומתפתחים כישורים שכליים ויכולות רגשיות. על מנת שהתפתחות זו תתקיים בצורה תקינה, יש להקפיד על תפריט עשיר בירקות, דגנים, פירות, פחמימות וחלבונים. כמו כן יש לצמצם צריכה של שומן רווי, סוכרים, נתרן וכולסטרול. כאשר התזונה נכונה המזון מספק כוח לצורך גדילה והתפתחות, גוברת יכולת התנגדות הגוף להתפתחות של מחלות, ונמנעים חסרים תזונתיים אשר עשויים לגרום לבעיות גופניות.

קייטרינג ילדים אוכלים

כיצד לאזן את התפריט

בכדי שתוכלו לדעת בוודאות כי ילדיכם ניזונים באופן מאוזן כאשר הם בגן, חשוב שתוודאו כי הם מקבלים ארוחות קייטרינג לילדים המאזנות בין הרכיבים הבאים:

  • ארוחות הכוללות חלבונים, פחמימות ושומנים בצורה מאוזנת
  • העשרת הארוחה בדגנים מלאים, פירות וירקות
  • הימנעות ממאכלים הכוללים שומן רווי וכולסטרול
  • הימנעות מצריכה מוגברת של מלח ונתרן
  • שתיית משקאות דלי סוכר

מגוון סלטים טעימים

אילו מזונות חשוב שיהיו

  • פחמימות – רכיב מזון זה מספק אנרגיה לגוף. פחמימות נחלקות לשני סוגים. פחמימות מורכבות ופחמימות פשוטות. פחמימות מורכבות מהוות מקור לאנרגיה לאורך זמן. פחמימות פשוטות מספקות אנרגיה מידית, והן נספגות בגוף במהירות
  • חלבונים – תפקיד החלבונים הוא לסייע לגוף לבניית תאים ורקמות. כמו כן מסייעים החלבונים ילדים להחלים כאשר הם חולים או נפצעים. החלבונים בנויים מחומצות אמינו. תמהיל חומצות האמינו ברכיב המזון משפיע על איכותו.
  • שומן – שומן מספק גם הוא אנרגיה לגוף, והוא מורכב מחומצות שומן, ונחלק לשני סוגים, שומן רווי ושומן בלתי רווי. חומצות שומן תורמות להתפתחות המוח, להתפתחות הורמונים ולהתפתחות הראיה. חשוב שתפריט הקייטרינג יכלול גם רמה מסוימת של שומן על מנת שתהיה התפתחות שרירים תקינה.

רוצים לדעת עוד על קייטרינג התעשיינים כנסו לפייסבוק שלנו.דילוג לתוכן