בית » Uncategorized » מערכת גילוי אש במטבח

מערכת גילוי אש במטבח

מערכות גילוי אש מסייעות לנו בשמירה על ביטחוננו ובהתמודדות עם אש גלויה

כאשר פורצת שריפה במטבח, נרצה לדעת עליה כמה שיותר מוקדם בכדי שנוכל להתמודד איתה בצורה יעילה ונכונה. מערכת גילוי אש במטבח מתריעה בפנינו על האש הגלויה שפרצה, מאפשרת לנו לפנות את המקום בהקדם וכן לעיתים מסייעת לנו בכיבוי האש עצמה.

אז במה מסייעת לנו מערכת גילוי אש במטבח וכיצד היא פועלת?

  • דרך הפעולה: רוב המערכות לגילוי אש פועלות באותה צורה, כאשר אחד ממרכיבי המערכת מכיל בתוכו נורה אשר משדרת אות אחת לכמה שניות לחיישן הנמצא בצדה השני. כאשר פורצת שריפה בחדר בו ממוקמת המערכת, הקשר בין הנורה לחיישן ניתק בשל הפרעת העשן המצטבר בחדר, והמערכת מתחילה לפעול בשל אי קליטת החיישן את האות מהנורה. כל מערכת גילוי אש פועלת בצורה שונה במקצת לאחר הפעלתה, כאשר לכל חלק תפקיד חשוב בשמירה על בטיחותנו בעת שריפה. מערכות אלו חשובות בייחוד במטבחים, היות וזהו מקור נפוץ לפריצת שריפות, אולם חשוב שלא להתקינן מעל מקורות אש מכוונים כגון הכיריים בשל דרך פעולתן אשר יכולה להפעיל את המערכת שלא לצורך.
ציוד כיבוי אוש

ציוד כיבוי אוש

  • התרעות: לאחר שמערכת גילוי אש החלה את פעולתה, תפקידה הראשון הינו להתריע ולהודיע לנו כי פרצה שריפה במטבח. מערכות לגילוי אש מודיעות על פריצת שריפה בשתי דרכים- צליל ואור. כאשר המערכת מופעלת, לרוב נשמע צליל אזעקה המודיע על הפעלתה, ואשר יאפשר לנו לדעת על פריצת השריפה גם אם אנו נמצאים במקום מרוחק ממנה. מערכות גילוי אש רבות מאובזרות גם באור אדום אשר מתחיל להבהב בעת הפעלתן, כך שגם במידה ואנו איננו שומעים את האזעקה או שישנה תקלה במערכת נוכל לראות את האור. במקומות ציבוריים רבים מותקנים מספר מוקדי תאורה, המאירים אחד אחרי השני וגם ממלאים תפקיד בכיוון אנשים אל היציאה הקרובה.
  • הפעלת ציוד כיבוי אש: מערכת גילוי אש יכולה לסייע לנו לא רק בגילוי מקור השריפה, אלא גם בהפעלת מערכות נוספות אשר יבצעו פעולות לשם השתלטות עליה וכיבויה. אחת ממערכות אלו הינה כמובן מערכת מתזים, אשר פעמים רבות תהיה מחוברת למערכת גילוי אש ותופעל בעת הפעלתה. מערכת המתזים מסייעת לנו במניעת התפשטות השריפה במהירות, ולעתים תוכל לכבותה לחלוטין. כמו כן, ניתן לתכנת מערכת גילוי אש כך שתיצור קשר עם מוקד כיבוי האש האזורי, כך שבעת הפעלתה תישלח קריאה למכבי האש אשר יגיעו בהקדם ויוכלו לטפל בשריפה.

מערכת גילוי אש יכולה לסייע לנו רבות כאשר היא מותקנת במטבח

המטבח הינו מוקד מועד לפורענות כאשר מדובר על פריצת שריפות, ושריפות ביתיות רבות מתחילות ממנו בשל המצאות גורמים חמים רבים ואף אש חשופה כגון תנורים, פלטות, גז וכדומה. מערכת גילוי אש מסייעת לנו לגלות במהרה במידה ופורצת שריפה במטבח, כך שנוכל לטפל בה ביעילות ובמהירות ולצמצם את הנזק הנגרם ממנה.דילוג לתוכן