בית » איכות חיים » איך מתגרשים ושומרים על הבריאות?

איך מתגרשים ושומרים על הבריאות?

הרבה מאוד אנשים מתגרשים בימינו. זה מאוד מצער אבל זאת עובדה, ובסופו של דבר – אם זה עושה להם יותר טוב על הלב – הרי שזה צעד שלמרות כל הקושי – הוא מבורך. למרות זאת, תקופת הגירושין היא תקופה מאוד לא קלה: עד שהגירושין מתרחשים בפועל עוברת תקופה של הליכי גישור או של דיונים בבתי משפט, וזאת ללא כל ספק תקופה מאוד מתוחה שבה קשה יותר לשמור על הבריאות הפיזית (והנפשית גם). גם אחרי הגירושין עצמם צריך להסתגל למצב החדש של לחיות ללא בן או בת הזוג, וגם זו תקופה שיכולה להיות לא פשוטה. אבל – גם בתקופות האלה אפשר (וצריך!) לשמור על הבריאות, כדי שאת הפרק החדש בחיים אפשר יהיה לפתוח כמה שיותר עם חיוך.

עו"ד דיני משפחה

אז איך שומרים על הבריאות כשמתגרשים? נוהגים על פי הטיפים הבאים:

לוקחים עו"ד דיני משפחה טוב – אמנם, עורך דין דיני משפחה לא יוכל לקחת אתכם ביד ולהוביל אתכם אל מכון הכושר, אבל אם תיעזרו בעורך דין כזה ותהיו בטוחים שאתם בידיים הכי טובות שדואגות לאינטרסים שלכם בצורה הכי טובה שיכולה להיות – התקופה הזאת תהיה פחות מתוחה עבורכם ותוכלו בעצמכם לשמור על הבריאות.

  • ממשיכים לשמור על כושר – נכון שבתקופת גירושין לא תמיד יש חשק ללבוש את בגדי הספורט וללכת אל מכון הכושר, אבל אם תעשו את זה אין ספק שאחר כך תרגישו הרבה יותר טוב עם עצמכם. אחרי הכול, כשעושים ספורט משתחררים לגוף אנדורפינים – סוג של הורמונים המשפיעים מאוד לטובה על מצב הרוח שלנו, ובשילוב עם תחושת היציבות והחוזק שיש לאחר אימון – הם משפיעים מאוד לטובה על ההרגשה הכללית.

 

  • אוכלים נכון – נכון שבתקופה של לפני ואחרי הגירושין אתם לא ממש מרגישים בשיאכם, והדבר יכול להשפיע על הרגלי התזונה שלכם. בין אם אתם נמנים עם האנשים שתקופה של דיכאון גורמת להם לחוסר תיאבון ממשי ובין אם אתם נמנים דווקא עם אלה שדיכאון גורם להם לאכול הרבה יותר מהרגיל – אתם מפרים את האיזון הנכון של ויטמינים ושל מינרלים בגוף שלכם ועלולים לגרום לנזקים לטווח הרחוק. לכן, גם אם זה קשה, חשוב להשתדל לאכול מכל אבות המזון, לא להפריז במאכלים שמנים, מטוגנים ומתוקים ולהשתדל לאכול גם אם מרגישים שלא ייכנס שום דבר לבטן.

 

  • יוצאים עם חברים – בתקופה הלא פשוטה הזאת חשוב מאוד להקיף את עצמכם במשפחה ובחברים שאתם אוהבים. נכון שלפעמים לא מתחשק לצאת מהבית או מהמיטה, אבל כשתצאו ותראו שהחיים ממשיכים – סביר מאוד להניח שתוכלו לנשום יותר טוב, ואולי אפילו להעלות קצה של חיוך על הפנים.

לסיכום: עורך דין דיני משפחה הוא ערובה לחיים בריאים יותר במהלך תקופת הגירושין, כי כשאתם יודעים שאתם בידיים טובות – המתח פוחת בהרבה מאוד. שמירה על חיי שגרה, יציאה עם חברים, שמירה על כושר ועל תזונה כמה שיותר בריאה יעזרו לכם מאוד לעבור את התקופה הזאת, ולצאת ממנה מרוגשים ומוכנים לפרק הבא. בהצלחה!דילוג לתוכן