בית » איכות חיים » דואגים למשפחה: ביטוח תאונות אישיות

דואגים למשפחה: ביטוח תאונות אישיות

דואגים למשפחה: ביטוח תאונות אישיות

ביטוח תאונות אישיות הינה פוליסת ביטוח בפני עצמה, או חלק מפוליסות אחרות כמו ביטוח מנהלים, בריאות או  חיים. ביטוח זה נועד לכסות על נזקי גוף למבוטח ובני משפחתו, אשר נגרמו עקב תאונה בנסיבות אישיות. הביטוח מספק השלמה כספית נחוצה עבור המשפחה בעיתות מצוקה שלאחר התאונה, ולכן מדובר בנושא חיוני לכל מי ששלום ובריאות משפחתו מצוי בראש מעייניו.

למה ביטוח תאונות אישיות כה חשוב

מדי שנה נפגעים למעלה מ- 150 אלף איש בישראל בתאונות שונות הדורשות אשפוז, ואינן תאונות דרכים. תאונות אלו נגרמות ברובן בבית ובסביבת המגורים, ומקורן עשוי להיות בין היתר בנפילה, החלקה, כוויה או פציעה. לכן, הגישה הידועה לפיה "לי זה לא יקרה" כמוה כהטמנת הראש בחול והתכחשות לסיכונים בלתי צפויים שאכן קיימים בחיים. הפתרון יעיל ביותר למצבים אלו מסופק באמצעות ביטוח תאונות אישיות, ככיסוי אישי או משפחתי, אשר נועד לספק סיוע כספי עקב תאונה לצרכי החלמה, שיקום, פרנסה וניהול משק בית.

לזכות בכיסוי הוצאות מיידי

ביטוח תאונות אישיות מעניק למבוטח פיצויים כספיים נחוצים על מנת לדאוג לרווחת משפחתו וצרכיה, לאחר תאונה שגרמה לנזקי גוף בדרגות חומרה שונות כולל נכות ומוות. כמו כן, במידה שלמבוטח יש ביטוח בריאות נוסף, כמו ביטוח מנהלים הנדרש בתקופת המתנה של כ-3 חודשים עד המימוש, יקבל המבוטח עד למועד זה כספים מפוליסת ביטוח תאונות אישיות. יש לציין כי כספי ביטוח תאונות אישיות אינם תלויים בפוליסות אחרות שאליהן הוא מצטרף. בנוסף, אם תקופת ההחלמה קצרה מתקופת ההמתנה, לא יהיה המבוטח זכאי בביטוח המנהלים אך ביטוח התאונות האישיות בהחלט יוכל לשמש אותו בתקופה זו.

כיסויים עיקריים של פוליסת ביטוח תאונות אישיות

ביטוח תאונות אישיות מספק מגוון כיסויים למבוטחים. יחד עם זאת, חשוב לציין כי ביטוח זה אינו מחויב בחוק בתנאי מינימום, ולכן עשויים להיות הבדלים מהותיים בין הפוליסות ביטוח השונות בשוק. הכיסויים העיקריים בפוליסה כוללים פיצויים מלאים או חלקיים בגין נכות ובגין מות המבוטח. כמו כן מפוצה המובטח עקב אובדן כושר עבודה, מכוסות הוצאות פינוי באמבולנס ואשפוז בבית חולים, ומסופק פיצוי לצרכי סיעוד.

ביטוח תאונות אישיות משפחתי

חשוב לדעת כי חלק מחברות הביטוח מציעות בימינו ביטוח תאונות אישיות משפחתי, הכולל גם הרחבות מיוחדות לצרכי הילדים, וזאת במקום פוליסה נפרדת לכל בן משפחה. כלומר, באמצעות פוליסת ביטוח יחידה יכול כל אחד מבני המשפחה להיות מכוסה אם חלילה ייגרמו לו נזקים כתוצאה מתאונה. מעבר לכך, הפיצוי שניתן בפוליסה זו מיועד לצרכי המשפחה בכלל, מתוך תפיסה לפיה כל בן משפחה שנפגע, בין אם מדובר בהורה או ילד, משפיע על התנהלותה התקינה של המשפחה בכללותה.


דילוג לתוכן