בית » slaider » גמילה מסמים – איך נגמלים?

גמילה מסמים – איך נגמלים?

גמילה מסמים – איך נגמלים?

רבים אשר סובלים מבעיית התמכרות לסמים מעוניינים לפתור אותה ולעבור גמילה

התמכרות מכל סוג משפיע על היבטים שונים של החיים של אלו הסובלים ממנה, כאשר אחת ההתמכרויות הקשות ביותר הינה כמובן התמכרות לסמים, אשר גורמת לפגיעה כלכלית, פיזית, בריאותית, נפשית ועוד. רבים אשר סובלים מהתמכרות מסוג זה מעוניינים לעבור גמילה, אולם אינם יודעים כיצד להתחיל ומה יש לעשות בכדי להוביל להצלחתו של התהליך.

אז מה כדאי לדעת על גמילה מסמים והדרך הנכונה לבצע אותה?

  • הכינו את עצמכם: אחת הסיבות העיקריות לכך שגמילה מסמים אינה מצליחה הינה אי המוכנות של הנגמל לסייע לעצמו או אי הבנה של התהליך שהוא עובר. בכדי להבטיח את הצלחתה של הגמילה, חשוב להבין בטרם מתחילים את התהליך כי מדובר בתהליך ארוך, אשר קשה לעיתים קרובות לא רק מבחינה נפשית, אלא גם מבחינה פיזית. אל התהליך יש להיכנס כאשר מודעים לקשיים שעתידים להגיע, וכאשר מוכנים לעשות הכל בכדי להתמודד איתם ולסיים את התהליך בהצלחה.
  • היעזרו בבעלי מקצוע: רבים מאמינים כי הם יוכלו לבצע גמילה מסמים קלים או קשים או מכל התמכרות אחרת כדוגמת גמילה מפורנו, גמילה מאלכוהול וכדומה אם רק ירצו, בכוחות עצמם, אולם שיטה זו מוכיחה את עצמה כלא יעילה ברוב המקרים. גמילה מסמים כוללת התמודדות עם היבטים שונים של הבעיה כגון היבטים נפשיים, פיזיים ועוד, אשר דורשים את הידע והמיומנות של בעלי מקצוע. היעזרות בבעלי מקצוע מבטיחה את הטיפול הטוב ביותר, והיא מאפשרת לנגמל להתמודד בצורה טובה יותר עם הקשיים השונים של התהליך.
  • בצעו את השלבים: גמילה מסמים כוללת ביצוע פעולות שונות ומעבר בין שלבים שונים שתוכננו מראש בכדי להגיע לסיומו של התהליך. לא כל השלבים נעימים ולא כל השלבים נראים חשובים בעיניהם של הסובלים מבעיית התמכרות לסמים, אולם חשוב לעבור על כלל השלבים שנקבעו על ידי אנשי המקצוע בכדי להבטיח את יעילותה של הגמילה, בייחוד היות וישנם חלקים אשר מטרתם מתגלה רק באמצע התהליך.
  • בצעו פעולות מונעות: בכדי להבטיח את יעילותה של גמילה מסמים לאורך זמן, ובכדי להימנע מחזרה לשימוש בסמים, חשוב לא רק לעבור את הגמילה בהצלחה אלא גם לבצע פעולות מונעות לאחריה אשר ירחיקו אתכם מפיתויים אשר עלולים להוביל אתכם לחזור להשתמש בסמים. גם בשלב זה מומלץ להיעזר בבעלי מקצוע, אשר יוכלו לכוון אתכם וללמד אתכם את הכלים הדרושים בכדי להימנע בצורה יעילה מפיתויים וכן בכדי להתמודד עם מצבים מורכבים אשר עלולים להוביל אתכם לחזור ולהשתמש בסמים.

גמילה נכונה מסמים יכולה לאפשר לאנשים לחדש את חייהם

כאשר עוברים גמילה איכותית ויעילה מסמים, ניתן להתמודד עם בעיות רבות אשר נוצרו בשל ההתמכרות, ולחזור בצורה הדרגתית לניהול אורח חיים רגיל ככל האפשר, ולכן מומלץ לעשות כל שניתן בכדי לעבור גמילה שכזאת ובכדי לשמור על תוצאותיה לאורך זמן.


דילוג לתוכן