בית » slaider » הדברה בהרצליה ידידותית לסביבה

הדברה בהרצליה ידידותית לסביבה

הדברה בהרצליה ידידותית לסביבה

הדברת מזיקים היא תהליך הכרחי בשלב מסוים בחיים. המזיקים בסופו של דבר תוקפים את כולנו וכנראה שנעבור את התהליך לפחות פעם אחת, לכן כדאי להכיר אותה קצת יותר מקרוב. המזיקים המוכרים ביותר הם עכברים וחרקים אך משפחת המזיקים שמונה מינים רבים של בעלי חיים, כוללת גם יונים שמלכלכים את המרפסת וקרציות שתוקפות אותנו ואת חיות המחמד שלנו. הדברה נתפשת בפני האוכלוסייה כשם נרדף ל'רעל', בגלל ריבוי המקרים בהם הדברות הסתיימו באסון. אך כיום יש הדברות ידידותיות יותר שנעשות ללא שימוש ברעל כלל. היום ניתן למצוא הדברה בהרצליה, חיפה ואילת שלא כוללות כלל שימוש בחומר שיכול לסכן חיי אדם ונעשות באמצעות חומרים אורגניים בלבד או אפילו אורגניזמים אחרים.

הדברה ירוקה צוברת תאוצה

  • הדברה ידידותית או בשמה השני, הדברה ירוקה, יכולה להתבצע בעזרת מכשירים לא רעילים. בחלק מהמקרים מדובר בהדברה שבכל מקרה אין בשיטה שום שימוש בחומר רעיל כמו למשל דוקרנים נגד יונים או מערכת אולטראסונית שמונעת מהיונים להתקרב למרפסות או לחדרי מדרגות.
  • אם חפצתם בהדברה בהרצליה, תל אביב ושאר ערי הארץ, שתהיה ידידותית וירוקה, תוכלו לברר אלו סוגי הדברות ניתן לבצע בצורה הזו, כיוון שלא תמיד השיטה יכולה להתאים. ישנן פעמים שהדברה ידידותית לא תהיה יעילה כמו והדברה כימית שכוללת שימוש ברעלים אך כמעט לכל סוגי המזיקים יש גרסה ירוקה. קלח התירס ואפילו תפוזים מסוגלים לייצר תרסיסי וג'לים מיוחדים נגד מזיקים מסוימים והיעילות שלהם משתפרת עם הזמן.
  • ישנן הדברות ירוקות שנעזרות באורגניזמים אחרים כדי למגר אוכלוסיית מזיקים אחרת. כך למשל ניתן למגר תופעת עכברים וחולדות באמצעות חתולים, או להיעזר בדבורים כדי למגר חרקים אחרים.

חומרים ירוקים מתפרקים ולא מסוכנים לטווח הארוך

שלא כמו חומרים כימים שעלולים להישאר באוויר, לזהם את הדשא או את מי התהום, חומרים ירוקים וידידותיים מתפרקים באוויר ולכן לא ישאירו חותם רע על סביבתם. השימוש באמצעים כאלו הולך וגובר עם התקדמות השנים כדי לשמור על סביבה בריאה וכמה שפחות מזוהמת.

חומרים כימיים עלולים לגרום לתאונות

הדברה בהרצליה יכולה להיגמר באסון. שימוש בחומרים כימים עלולים להישאף על ידי ילדים קטנים וגם חיות מחמד, כיוון שאלו מבלים על הרצפה יותר מאשר מבוגרים. גורם קטן ואינו חסין בפני פגיעות והרעל יכול לגרום לקריסת מערכות מהירה מאוד גם בשאיפה קטנה של החומר. אמנם ננקטים מספר אמצעי זהירות ושמירת מרווח ביטחון הולם בין סיום ההדברה לכניסה מחדש אל המתחם אך תאונות תמיד קורות ותמיד יקרו ולכן כדאי להימנע מהשימוש ברעל ולעבור להדברה ידידותית לסביבה שלא תסכן אף אחד. הרעלות ניתן לבצע גם באופן עצמאי אך מומלץ להתייעץ עם מקצוענים ולא לסכן את עצמנו בשימוש עם חומרים מסוימים, בעיקר אם בחרנו בדרך הכימית של פיזור רעלים.


דילוג לתוכן