בית » איכות חיים » כיצד לבחור פאות רפואיות?

כיצד לבחור פאות רפואיות?

פאות רפואיות נועדו למלא צרכים שונים והן מיועדות לגברים ונשים בטווח רחב של גילאים. הפאות חשובות עבור נשים שמתמודדות עם מחלה מסוימת שגורמת לשיער לנשור, או לגברים שרוצים לשמור על ביטחון עצמי גבוה גם במהלך התמודדות ארוכה עם מחלת הסרטן וטיפולים כימותרפיים. עם זאת, לא כולם יודעים כיצד לבחור פאות רפואיות ולכן חשוב להכיר את הטיפים הבאים:

א. התאמה למרקם ולצבע הטבעי של השיער – הטיפ החשוב ביותר הוא להתחיל את תהליך התאמת הפאות כאשר עדיין יש שיער על הראש. כך ניתן להתאים את הפאה למרקם ולצבע הטבעי של השיער, ולפיכך גם לגוון העור והפנים.

ב. התמקדות בפאה רפואית – עוד טיפ משמעותי הוא להתמקד מלכתחילה רק בסוגים מסוימים של פאות רפואיות. פאה רגילה לא תתאים לגברים ונשים שנמצאים במצב רפואי מורכב ורגיש, כי התכנון שלה מבוצע בצורה שונה.

ג. שיער טבעי או סינתטיפאות רפואיות משיער טבעי עולות יותר מפאות שמיוצרות משיער סינתטי, אבל הן עמידות ומרשימות יותר. הבחירה בין שיער טבעי או סינתטי סובייקטיבית לחלוטין ותלויה בצרכים שלכם בתור לקוחות. נסו להגיע לאולמות תצוגה של פאות רפואיות והתרשמו מהן מקרוב. קבלו החלטה שעולה בקנה אחד עם מסגרת התקציב והתייעצו עם אנשי מקצוע בכל מקרה של התלבטות או דילמה.

איך מעצבים את הפאה?

היתרון של פאות רפואיות הוא שניתן לעצב אותן כמעט בכל סגנון. העיצוב של הפאה נבחר לפי העדפות אישיות של הלקוח. יש למשל כאלה שמעצבים את הפאה לפי התסרוקת שהייתה להם לפני המחלה, לעומת אחרים שמנצלים את ההזדמנות לטובת עיצוב לפי סגנון אופנתי וטרנדי מסוים. גם פה קשה להצביע על דרך חד משמעית להשיג את המראה המושלם, כי העיצוב הוא חלק מנושא רגיש ואישי.

הדבר החשוב הוא להשקיע זמן בעיצוב הפאה ובהתאמה שלה למבנה הפנים והקרקפת. רצוי להגיע לפחות כמה פעמים למדידות של פאות רפואיות ולא להסתפק בפאה גנרית. לאחר מכן ניתן גם לברר על התחזוקה של הפאה, על הנחיות הניקיון ועל הגבלות רפואיות מסוימות.


דילוג לתוכן