בית » אסתטיקה » העלמת צלקות אקנה

העלמת צלקות אקנה

העלמת צלקות אקנה זה אפשרי בכל גיל

רבים סבלו מאקנה בנערותם ובתקופות שונות של חייהם, אבל לא רבים סובלים מתופעות הלוואי של אקנה כמו צלקות, חטטים ופיגמנטציה מוגברת שנגרמת בגלל חיטוט בפצעים, טיפול לא נכון בהם, חומרים שהחריפו את ההתפרצויות והעמקת הפגיעה בגלל סיבות שונות. צלקות שנגרמות בגלל אקנה מופעיות על הפנים בכל גיל שבו זה עלול לקרות, אבל יש לדעת כי העלמת צלקות אקנה אפשרית בכל גיל כאשר עוברים את הטיפולים הנכונים בידי קוסמטיקאיות רפואיות מוסמכות שאפשר לסמוך עליהן ועל הידע והניסיון שלהן. זה רגע לומר גם שמכיוון שהמכשור שבהם משתמשים היום הוא מתקדם במיוחד, והחומרים שבהם מסתייעים כדי להעלים צלקות אקנה מאוד חריפים ובעלי ריכוז פעיל, אין להתנסות בטיפולים האלה בידי אנשים שאינם מוסמכים לכך ולא יכולים להיות אחראים לתקלות ופגיעות בעור.

שיטות שונות להעלמת צלקות אקנה

השיטות השונות של העלמת צלקות אקנה מתחלקות בין שיטות שעושות שימוש בחומרים כימיים שונים ובמכשירים. כולם למעשה עושים פילינג מסוים, אם כימי ואם מכני ואם באמצעות קרני לייזר או אור. הפילינג נועד כדי לקלף את העור החיצוני הפגוע, לשטח ולרדד את הצלקת והחטטים ולגום לעור מתחדש לצמוח בריא ושלם יותר במקום העור הפגוע. זו הסיבה שרק קוסמטיקאיות מוסמכות יכולות לעשות זאת, משום שקילוף העור והחזרת המצב לקדמותו מחייבת ידע וניסיון וכל שימוש לא נכון בכלים אלה עלול לגרום לנזק בלתי הפיך ואף גרוע יותר משהיה. חומרים אלה מחייבים מרשמים רפואיים וחלקם נעשים במרפאות.

שיטות שונות להעלמת צלקות אקנה

החומרים שבהם משתמשים לצורך פילינג כימי וחידוש העור הם בדרך כלל חומצות ופפטידים שונים. בין החומרים שמורחים על העור אפשר למצוא חומצות רטינואידיות שונות, שמבוססות על ויטמין A, שמטפלת גם בפצעי אקנה ולא רק בצלקות. החומצה מעלימה רקמות חיבור אלסטיות בעור כשהקולטנים מזהים אותה, התאים נושרים מהעור העליון, והצלקת מתמלאת כתוצאה מכך. הפפטידים חודרים לתוך העור ויעילים שם ולכן יכולים לחדש צמיחת תאי עור על ידי עידוד קולגן ואלסטין. רטינול הוא חומר שעשוי מוויטמין A אבל יותר נוח לשימוש ואפקטיבי פחות, אם כי יש לו פחות תופעות לוואי. קרני לייזר הן שיטת טיפול שבעזרתה מעודדים צמיחת עור חדשה אבל גם יכולים להסיר תאי עור פגועים מהעור הפגוע בצלקות, וכך מסירים אותן פיזית ממש ומצליחים לחשוף עור חדש ובריא מתחתן. כך מעודדים את צמיחת העור המשוקם ומשיגים את העלמת צלקות האקנה.


דילוג לתוכן