בית » איכות חיים » כך נפחית זיהום סביבתי

כך נפחית זיהום סביבתי

מה אנו שווים ללא הסביבה שלנו

נדמה שמשנה לשנה אנשים פרטיים, עמותות וארגונים ירוקים מנסים להסביר לכלל האוכלוסייה בעולם מה החשיבות של סביבה בריאה ונקייה אך נדמה שאנו שהזיכרון שלנו קצר מאוד. הבעיה בכל נשואי הסביבה זה שהם מורגשים רק בטווח הארוך כשכבר אין מה לעשות ומדובר על הבדלים סביבתיים שאפשר לשים לב אליהם רק על פריסה של עשורים שלמים. זבל שנמצא עמוק בתוך האדמה, פסולת שפוגעת בבעלי החיים וזיהום אוויר שנעשה חמור משנה לשנה, כל אלו יכולים להיפטר בעזרתנו אם רק יהיה לנו יותר אכפת. שירותי ביובית מנסים לפתור חלק מהבעיות אך הדרך להגשמת המטרה צריכה להיות מקיפה יותר.

כך נפחית זיהום סביבתי וניצור חברה בריאה יותר

 

  • זיהום סביבתי לא צריך לעניין אותנו רק בגלל ערכים עליונים של חשיבות הזולת ושמירת על כדור הארץ אלא מהסיבה הפשוטה שבסופו של דבר אנחנו אלו שנפגעים. בכל עונה אנשים רק מתמרמרים על החופים המזהמים שיש לנו בארץ, ועל הפסולת שיש ברחוב או בשמורות הטבע ובסופו של דבר אלו הם התושבים שיוצרים את הזיהום המזיק הזה. כשאתם זורקים חומרים מסוימים לתוך האסלה בסופו של דבר כל הפסולת מגיעה היישר לים או לאדמה ולא כל דבר יכול להיפתר על ידי שירותי ביובית.
  • שירותי ביובית חיוניים מאוד לאדמה בריאה ונקייה מפסולת כיוון שחלק ניכר מעבודת הביובית הוא ניקוז בורות ספיגה ובורות דלק ורקב. הבורות הללו הם בורות שמכילים פסולת תעשייתית או פרטית. כשיש פסולת רבה שמיוצרת מאזור מסוים יש בורות בתוך האדמה שסופגים את כל הפסולת הזו ואעם הזמן פוגעים באדמה ובאורגניזמים שגדלים בה, בעלי חיים וצמחים. אפילו שורשי עץ חזקים יכולים להיחלש משמעותית בגלל זיהום כזה. הביובית שואבת את הבור ומנקה אותו וביוביות רבות פועלות בשיתוף עם מפעלים ותחנות דלק באופן קבוע.

שימוש בחומרים ירוקים בלבד

אם אתם רוצים לשמור על הזיהום הסביבתי כדאי לשים לב היטב לחומרים בהם אתם משתמשים. על כל חומר יש תווית שמסמנת אלו חומרים יש פה לפי התקנים המאושרים בחוק ובמידה ויש חומר שמזיק לסביבה רצוי להימנע ממנו וכמובן גם בשימוש בו להשליך אותו למקומות המתאימים ולא לאדמה. גם מחזור חומרים יכול לתרום להפחתת הזיהום הסביבתי בצורה ניכרת.


דילוג לתוכן