בית » איכות חיים » סרום לשיער

סרום לשיער

שיער יפה, בריא ומטופח תורם רבות למראה החיצוני – על-מנת לשמור עליו חשוב להעניק לו את כל מה שהוא זקוק לו, ואחת הדרכים החשובות לעשות זאת היא באמצעות סרום. אם מקפידים על שימוש נכון בו מעניק סרום לשיער גם הגנה וגם מראה רענן ומרשים יותר, ועל כן מדובר במוצר שמומלץ לכל אישה (וגם לגברים שהשיער שלהם חשוב להם) להצטייד בו.

מה עושה סרום לשיער?

סרום לשיער כאמור גם מספק לו הגנה וגם מקנה לו מראה רענן ושובה לב. בפרט מגן הסרום על השיער מפני חשמל סטטי (שלעתים קרובות נמצא באוויר בכמויות גדולות וכידוע השפעתו על מראה השיער, ובפרט לבעלות שיער מתולתל, משמעותית). כמו כן סרום מספק הגנה מפני חום ולחות, ובמדינה כמו ישראל שרבים בה ימי הקיץ הלוהטים והרטובים אין ספק שיש בכך תועלת רבה.

השפעה מיטיבה נוספת של סרומים היא שמירת לחות. מאחר שכל סרום מכיל כמות בלתי מבוטלת של סיליקון (אם כי אין להתבלבל בינו לבין סיליקון לשיער), ובגלל שהסיליקון מייצר שכבה שאינה מסיסה במים, נמנע מעבר לחות מהשערות החוצה ובעצם הלחות שכל כך חשובה לבריאות השיער ולמראה מלא ברק נשמרת.

תוספת הברק והרכות של הסרום הופכת אותו לשימושי מאוד כשאנחנו רוצים לחדש את המראה של השערות בן רגע ולא יכולים לבצע שגרת טיפוח מלאה. עוד מומלץ להשתמש בסרום איכותי כשצובעים את השיער (כדי להגן על השערות מפני הכימיקלים שבצבעי השיער), או כשמבצעים פן/החלקה לעתים קרובות (ואז הסרום מגן על השערות מפני ההשפעות השליליות של החום). הוספת סרום לשערות מסייעת גם לקיצור משך הפן הנדרש כדי להגיע למראה הרצוי.

מה ההבדל בין סרום לסיליקון?

סיליקון לשיער כולל רק סיליקון ואילו הסרום כולל כאמור כמות גדולה של סיליקון אבל בנוסף לה גם חומרי לחות ו-ויטמינים חיוניים, כך שהשפעתו רחבה ועמוקה יותר ובנוסף הוא גם מחזק את הקרטין הטבעי בשיער.

איך להשתמש בסרום?

סרום לשיער יש למרוח בכמות קטנה מאוד שכן מדובר במוצר שמטבעו הינו מרוכז מאוד. יש לטפטף את הסרום על הקצוות של השערות וכך לזכות במראה זוהר ומבריק ובנוסף לטשטש קצוות מפוצלים אם ישנם.


דילוג לתוכן