בית » איכות חיים » טיפול פסיכולוגי בחיפה

טיפול פסיכולוגי בחיפה

מצד אחד, בעולם הדיגיטלי של ימינו ישנו מגוון רחב של דרכים להכיר בני אדם ובפרט בן/בת זוג שאיתם נרצה לבלות את שארית חיינו. מצד שני, יותר ויותר בני אדם מדווחים על קושי ניכר במציאת ובניית זוגיות נכונה. ישנם חוקרים שסבורים שדווקא השפע הוא זה שמקשה עלינו לראות מי מתאים לנו באמת, אבל ישנם גם לא מעט מקרים בהם מחסומים פנימיים כאלה ואחרים הם אלה שמונעים חבירה לאדם הנכון עבורנו ויצירת קן חם ואוהב – ובמקרים אלה, כדי שנוכל לפתוח את הלב באמת, הפתרון המתאים הוא טיפול פסיכולוגי בחיפה.

איך פסיכולוגים יכולים לעזור לנו למצוא ולבנות זוגיות נכונה?

טיפולים פסיכולוגיים בחיפה מסייעים לנו למצוא פרטנר/ית מתאים לחיים ולבנות איתם זוגיות מיטבית עבורנו במספר דרכים. מרכיב אחד בטיפול הוא הקשב וההכלה מצד איש המקצוע – כשאנחנו זוכים בהזדמנות לפרט מה מרתיע אותנו בזוגיות, בפני אדם שאינו חלק מהחיים שלנו ושאנחנו יודעים בוודאות שהוא דיסקרטי לחלוטין, קל לנו יותר להיפתח ולדבר על הסיבות האמיתיות לקושי במציאת זוגיות.

גם היעדר הביקורתיות והשיפוטיות מסייעים לנו לרדת לשורשי הקושי למצוא בן/בת זוג, ולהבין דברים שקודם לכן אולי אף הסתרנו מעצמנו. בנוסף, פסיכולוג מנוסה בחיפה יידע להצביע על אמונות שגויות שלנו שמחבלות במאמצים ליצור זוגיות מיטיבה, ולא רק להצביע עליהן אלא לעזור לנו לנכש אותן. דוגמה לאמונה שכזו יכולה להיות "כל הנשים רוצות רק את הכסף שלי", רק בגלל בת זוג אחת שהתרשמה יותר מהממון של האדם מאשר מהאישיות שלו, וגם יחסים לא טובים בין ההורים עלולים להשריש אצל כל אחד ואחת אמונות מגבילות לגבי זוגיות.

אילו מכשולים מנטרל טיפול פסיכולוגי בחיפה?

טיפול פסיכולוגי בחיפה מזהה בכל מקרה את הגורמים האמיתיים לקושי למצוא בן/בת זוג נכונים עבורנו, בין אם מדובר באמונות שגויות ונוקשות, ובין אם מדובר בחשש מאינטימיות – אחת הסיבות הנפוצות לחוסר זוגיות ולפנייה לטיפולים פסיכולוגיים בחיפה.

הפחד מאינטימיות הוא תוצר של חרדת נטישה, כלומר מצב בו האדם מפחד מאוד שינטשו אותו ועל כן מלכתחילה לא מפתח קשרים משמעותיים וכך הוא מבטיח שלא תתרחש אותה חוויה שלילית של נטישה – אבל כמובן שהמחיר שהוא משלם גבוה יתר על המידה. טיפול פסיכולוגי בחיפה מצליח להתגבר גם על מכשול משמעותי זה, ולסייע לכל אחד ולכל אחת ליהנות מזוגיות בריאה ומשמחת.


דילוג לתוכן