בית » Uncategorized » היתרונות של דיור מוגן בדור השלישי

היתרונות של דיור מוגן בדור השלישי

רבים מתבלבלים בין בית אבות לבין דיור מוגן, ורבים אשר הוריהם מגיעים לגיל הזהב, ורוצים לתת להם את הטוב ביותר, לא יודעים האם כדאי להשאיר אותם בבית, או שמא דיור מגן באמת יוכל להעניק להם איכות חיים טובה יותר ומענה לכל הצרכים שלהם.

ובכן, אם גם אתם מתלבטים בשאלה הזו, וחושבים מה עדיף ומהי האופציה הטובה ביותר עבור ההורים שלכם, קראו את המאמר הבא ותמצאו את התשובה.

לשמור על עצמאות

אחד הקשיים הנפוצים ביותר איתו מתמודדים מבוגרים רבים אשר מגיעים לגיל השלישי הוא איבוד העצמאות. רבים אשר התרגלו לדאוג לעצמם ולמשפחתם במשך כל החיים, מגיעים לרגע בו הם מרגישים כי הם כבר לא יכולים לעשות זאת, ובמקום זה הם מרגישים כמו נטל על בני המשפחה והחברים, גם אם זה לא באמת ככה.

הקושי של המבוגרים להמשיך בחיים עצמאיים, יחד עם הרצון העז שלהם להמשיך בשגרת החיים אליה הורגלו, יכול ליצור תסכול רב ומתמשך ומבוגרים רבים סובלים מכך. זהו יתרון בולט מאוד של דיור מגן. דיור מגן מאפשר לאותם מבוגרים לנהל שגרת חיים עצמאית לחלוטין. הם לא צריכים לעבור להתגורר עם הילדים או להרגיש כי הילדים מעמיסים על שגרת היום שלהם שעות ביקור וטיפול בכדי לעזור להם, אלא יכולים לנהל לעצמם חיים עצמאיים, בבית שהוא כמו הבית הפרטי שלהם, ולשמור על העצמאות שליוותה אותם כל חיהם, אך ביחד עם זאת, הם נתונים להשגחה צמודה וקבועה אשר מורידה דאגות רבות מהילדים ובני המשפחה, ולכן דיור מוגן הוא חשוב מאוד.

תעסוקה קבועה ומהנה

עוד קושי איתו מתמודדים בני הגיל השלישי הוא קושי במציאת תעסוקה. לאחר היציאה לפנסיה, הילדים כבר גדולים, ומבוגרים רבים מוצאים את עצמם בלי יותר מידי תעסוקה ביום – יום. השעמום וחוסר המעש נותנים את אותותם באופן כמעט מיידי, ומשפיעים מאוד על איכות החיים של המבוגר אשר מתחיל להרגיש חסר ערך, נכנס לדכאונות ומחשבות שליליות ועוד. לכן, בבית דיור מגן מקפידים ליצור תכנית תעסוקה קבועה ועשירה עבור הדיירים במקום, וכך שומרים על העניין, השמחה והפעילות שלהם.

 


דילוג לתוכן