בית » אסתטיקה » איך לשמור על עור הפנים בקיץ?

איך לשמור על עור הפנים בקיץ?

הקיץ מגיע אלינו פעם נוספת ויחד איתו באים הלחות, שעות של הפעלת מזגנים, חמסינים ועוד שלל אלמנטים שמשפיעים על בריאות העור שלנו. הקיץ מביא איתו פוטנציאל מוגבר לפגיעה בעור שלנו וליצירת כתמי פיגמנטציה, אך ישנן דרכים להתמודד ולמזער את הנזקים הללו שנגרמים מהשמש ומהחום העוצמתי שמכה בנו בחודשים הלוהטים.

נזקי החשיפה לשמש הלוהטת

כאשר עור גופנו נחשף לשמש לפרקי זמן ממושכים, יכול להיגרם לעור נזק בלתי הפיך שישפיע בעיקר על שתי השכבות העליונות שלו. מעבר לכתמי פיגמנטציה שהם מפגע נפוץ, הסכנה הגדולה ביותר שנמצאת בחשיפה לקרני השמש לאורך זמן רב, היא היווצרות של אחד משלל סוגי סרטן העור. גילוי מוקדם של המחלה מסייע בטיפול ואפילו בריפוי, אבל האמצעי הטוב ביותר שעומד לרשותכם הוא מניעה ושמירה על מודעות. קרני השמש מסכנות גם את תאי מערכת החיסון שממוקמים בעורנו, לכן פוחתת יכולתו של העור להגן עלינו מפני זיהומים.

תאי העור מגיבים לקרני השמש ומשתנים כתוצאה מהחשיפה אליהן, לכן עם הזמן פוחתת היכולת של הגוף לתקן את התאים הפגומים וכתוצאה מכך רמת הסיכון ללקות בסרטן העור עולה. החשיפה הממושכת משפיעה גם על הזדקנות העור ומאיצה את התהליך, כאשר נגרמים לעור הפנים והגוף נזקים כמו כתמי פיגמנטציה והופעת כלי דם וקמטים.

גם הלחות המוגברת היא תופעה נפוצה בקיץ הישראלי והיא בהחלט משפיעה ומזיקה לעורנו. כאשר הלחות עולה, אנחנו נוטים להזיע יותר, מה שיכול לגרום לבעיות שונות בעור בדגש על אזורים בהם יש חיכוך כמו קפלי העור, מפשעות, בתי השחי וכו'. אחת התופעות הנפוצות היא מה שמכונה "שפשפת", שזהו למעשה גירוי של העור כתוצאה מחיכוך שגורם לאדמומיות וצריבה שפוגעים בתפקוד שלנו. מנגד לכך, ישנו גם סיכון של יובש לעור שלנו, כתוצאה מריבוי מקלחות וחשיפה למזגנים או פעילויות הקיץ הנפוצות כמו הים והבריכה. כל אלו עשויים לגרום לתופעות של יובש בעור ולנזקים.

שמירה על העור בחודשי הקיץ

על מנת להגן על העור שלכם מתופעות הקיץ כמו כתמי פיגמנטציה, קמטים וכו', מומלץ להשתמש בתכשירי הגנה מפני השמש באופן קבוע וקפדני. זכרו תמיד שלא מומלץ לשהות זמן רב בשמש, גם כאשר נעשה שימוש בתכשירי ההגנה השונים. נזקי השמש מצטברים על גבי העור שלכם לאורך השנים וחשוב להקפיד להגן עליו כבר מגיל צעיר, מכיוון שהכול נשאר.

במידה ואתם סובלים מנזקים בעור, קיימים תכשירים קוסמטיים ושלל טיפולים שיוכלו לסייע בהסרה של כתמי פיגמנטציה, או מילוי קמטים וטיפול בכל התופעות על העור. למרות זאת, המצב האידיאלי הוא הימנעות מהנזקים, כדי שלא יהיה צורך בטיפול בהם. במידה ואתם סובלים מיובש בעור, תוכלו להשתמש בסבון גוף ותכשירים מיוחדים שמכילים לחות, על מנת להפחית את רמת היובש של העור ולהימנע ממפגעי היובש.

למרות כל הסיכונים, הקיץ זו עונה מהנה שתוכלו לצלוח במידה ותשמרו על עורכם בקפידה, אז שיהיה לכם קיץ נעים!


דילוג לתוכן