בית » אסתטיקה » סוגים של ציפויי שיניים

סוגים של ציפויי שיניים

סוגים של ציפויי שיניים

היכרות עם סוגים שונים של ציפויי שיניים יכולה לסייע לגברים ונשים בטווח רחב של גילאים. עוד לפני שנכנסים לעובי הקורה כדי לבדוק מה מאפיין כל סוג של ציפוי, כדאי לדעת שמדובר על טיפול שמתבצע אצל רופא שיניים ושמטרתו היא להלבין את השן או לכסות על פגמים כגון סדקים, שברים, הטיות וצבע.

בפועל, כל ציפוי הוא חומר מלאכותי שמתלבש על השן. לכן, את ההליך לא מבצעים על שיניים רקובות – כי המטרה היא להשיג חיפוי ולא החלפה של השיניים. מכאן והלאה, כל שנותר הוא לבחור את סוג הציפוי הרלוונטי למצב השיניים של המטופל.

הבדלים בין סוגי ציפויים

הנה למשל מספר סוגים שונים של ציפויי שיניים והמאפיינים של כל אחד מהם בהשוואה לכל היתר:

א. ציפוי שיניים למינייט – למינייט הוא הציפוי הנפוץ ביותר עבור שיניים של מבוגרים וצעירים. ראשית, הוא עשוי פורצלן חרסינה ולכן נוטה להיות גם חזק וגם זמין וזול. שנית, הוא עמיד בפני מפגעי הפה ואוכל קשה ללעיסה. במקביל, ציפוי שיניים למינייט הוא גמיש מאוד ואפשר לנצל את המאפיינים שלו כדי לשנות את צורת השן, הצבע והגודל או כדי לסגור סדקים ורווחים קיימים.

ב. ציפוי לומינרס – לומינרס נחשב לציפוי חדשני יותר והוא עשוי חרסינה כמו למינייט – אך שונה ממנו בעובי. למעשה, ציפוי הלומינרס דק מאוד והוא לא משנה את גודל השן. התוצאה היא ציפוי שנראה טבעי ונוחות רבה. מצד שני, הציפוי הזה פחות רלוונטי למקרים של סדקים או רווחים גדולים בשן.

ג. קומפוזיט – קומפוזיטים הם המונח המקצועי שמתאר שילוב בין חומרים גמישים. כאשר משלבים בין החומרים הגמישים הנכונים, ניתן לנצל את יתרונות החומר כדי לסתום שיניים או במסגרת טיפולי שורש. בכל מקרה, הטיפול כולל שיוף של החומר לאחר היישום וזאת על מנת להקנות לשן מראה טבעי.

לסיכום, ציפוי שיניים למינייט, ציפוי לומינרס וקומפוזיטים יכולים להתאים לקהלי יעד שונים. אם רוצים ליהנות מהיתרונות של ציפויי שיניים, צריך לבחור היטב את הסוג שבו משתמשים ולהתייעץ עם הרופא לגבי התוצאות.


דילוג לתוכן