בית » תזונה ודיאטה » למה אתם אף פעם לא רואים הצלחה בירידה במשקל

למה אתם אף פעם לא רואים הצלחה בירידה במשקל

אתם לא לבד. 95% מהנשים ניסו לרדת במשקל ורק 5% הצליחו. מדוע רוב הדיאטנים נכשלים והאם אין דרך טובה יותר לרדת במשקל?

כמו כל דבר, אנו רוצים את כדור הקסם, במיוחד בכל הנוגע לירידה במשקל. אבל זה פשוט לא קורה. העובדה היא שכל הדיאטות וכדורי הדיאטה שניסיתם אי פעם נכשלו. ואתם לא לבד; מיליוני אנשים ניסו דיאטה אחר דיאטה כמו אשכולית או מרק כרוב או שייקים מיוחדים או אפילו ניתוח.

אז למה יותר נשים עדיין סובלות מעודף משקל מאשר גברים? ולמה הדיאטה שלהן נכשלת?

חשוב להבין, ירידה במשקל היא לא רק מטרה זמנית, היא שינוי החשיבה לחיים בריאים יותר, לא רק שמירה על משקל נמוך אלא גם שמירה על אורח חיים בריא, זה מתחיל בדברים קטנים כמו טיגון ומאכל עם שמן זית בריאותי במקום שמני זית שאינם בריאים ומאכלים המכילים בתוכם חומרים כימיים וכימיקליים.

ישנן מספר סיבות לכך שהתזונה שלנו לא עובדת. להלן הנפוצות ביותר וחלק מהבעיות שהם יכולים לגרום:

טווח קצר

הם מתמקדים בעיקר בירידה במשקל לטווח קצר. אנשים בנויים כמו זורעים ונשים הן רוב האנשים. הם רוצים לרדת במשקל ואז בסופו של דבר הם רוצים לאבד את הבעיות שלהם ולהרגיש שהם פתרו אותם. גישה פגומה וקצרת טווח זו שומרת אותם על המסלול רק כדי להיכשל.

התאמה למציאות

יש להם מטרות ירידה במשקל לא מציאותיות. יש להם מטרות שכמעט בלתי אפשרי להגיע אליהם ובסופו של דבר מתוסכלים או אולי אפילו מוותרים כי הם לא מגיעים אליהם. המפתח הוא שיהיו יעדים שאפשר להגיע אליהם ואם תגיעו אליהם אז אתם משתכנעים בטירוף האכלה.

התמודדות עם מכשולים

הם לא מתכוונים להתמודד עם המכשולים האמיתיים שעוצרים אותם מירידה במשקל. הם קוראים ספרי דיאטה, מתאמנים או רואים איזה מומחה לבריאות והתנהגו כמו שחייך השתפרו. אבל כשהכל נגמר והם לא הגיעו למטרות שלהם, הם לוקחים את הדרך הקלה החוצה וחוזרים להרגלים הישנים שלהם.

כוח רצון

הצלחה בירידה במשקלהם פשוט לא רוצים את זה מספיק. כולנו רוצים לרדת במשקל ולהיות עם הגוף הסקסי והצנום שאנחנו רואים בטלוויזיה. הבעיה היא שזה מטרה עצומה ומרתיעה להתקדם איתה. אנחנו לא מתכננים לרדת 10, 25 ואפילו 50 קילו. אתם פשוט לא תצליחו. אבל אם אתם מפרקים אותו ומשתמשים במומחיות של מאמן הרזיה, האם תוכלו להפוך אותו ליעד ריאלי לטווח קצר?

גנטיקה

לכולנו יש 'גנים טובים' בין אם הם מופיעים באישיות שלנו או בצבע השיער שלנו או מעדיפים את הירכיים במקום הבטן. אנחנו מקבלים מה שאנו מבינים מזה ואם אתם סובלים מעודף משקל, שאלו את עצמכם מדוע? האם זה בגלל שאתם אוכל יותר מדי? האם זה בגלל שאתם אוכלים חטיפים יותר מדי מול הטלוויזיה? האם אתם משמינים יותר מדי או שאתה אוכל מעט מדי או לא מספיק אוכל. האם אתם מרכיבים שומן או שריר כדי למלא את העור שלכם או שאתם סתם בעודף משקל. והתשובה לכל אחת מהשאלות הללו עושה הבדל גדול באופן הרזיה.

לסיכום

ירידה במשקל צריכה להיות לא רק מטרה זמנית וקצרה, אתם צריכים לקחת את כל הגורמים סביבכם בחשבון בכדי להצליח ולהגיע את המטרות שאתם רוצים להציב לעצמכם, הכל צריך להילקח בחשבון, אימונים, שמירה על תזונה וכמובן לאכול את האוכל הנכון, תזונה נכונה ובריאה היא המפתח הראשי  להצלחה שלכם.

המאמר נכתב בשיתוף עם בד ושמן המומחים המובילים לשמן זית בריאותי ואיכותי בישראל.


דילוג לתוכן