בית » אסתטיקה » טיפולי שיניים מומלצים בישראל

טיפולי שיניים מומלצים בישראל

אחד הנושאים היותר חשובים בחיינו הוא ללא ספק בריאות השיניים אשר מציג מגוון פעולות שיש לבצע על מנת לשמר את מצבן התקין של השיניים ולמנוע הידרדרות אשר תוביל לנזקי שיניים חמורים וכמובן אף להוצאות כספיות גבוהות אשר ניתן היה למנוע אותם באמצעות תחזוקה פשוטה אשר נעשית הן באופן יומיומי והן כטיפול חודשי לשימור. מרפאות השיניים בישראל, מספקות מגוון רחב של שירותים אשר נועדו להילחם בנזקים בפה ולמנוע הידרדרות אשר תחייב טיפולים מעמיקים ומורכבים יותר ובין היתר ניתן למצוא טיפולי שיננית, טיפול בעששת, טיפול במחלות חניכיים, סתימות חורים ועוד מגוון רחב של שירותים משמרים ומניעתיים.

עוד על טיפולי שיניים באתר של ד"ר לובה ברסף עם המון מידע מקצועי למטופלים.

טיפול אצל שיננית

אחד מטיפולי השיניים היותר מרכזיים אשר מטרתו למנוע נזקים עתידיים בחלל הפה, הוא ללא ספק טיפול שיננית. במהלך הטיפול אצל השיננית, מתבצעת פעולה של הסרת אבנית שהצטברה בשיניים ומאיימת על עמידותם ועלולה להוביל למחלות חניכיים וכמובן לעששת חמורה. רצוי לבקר אצל שיננית מידי שישה חודשים לצורכי תחזוקה שוטפת וכל דחייה של הגעה לשיננית, עלולה להוביל להיווצרות נזקים בשיניים אשר יובילו לפעולות וטיפולים מורכבים ולא נעימים.

איטום חריצים בשיניים

במהלך השנים, עלולים להיווצר באופן מעין חריצים באזור השיניים הטוחנות אשר מקשים מאוד להגיע אליהם בזמן פעול הצחצוח ולמעשה לא ניתן להסיר מהם שאריות מזון דבר אשר עלול להוביל להיווצרות עששת וחורים בשיניים. על מנת לטפל בחריצים, ישנה פעולה של איטום החריצים בשיניים ובכך מונעים נזקים עתידיים בשנים.

שיחזור שן

אחד הטיפולים היותר נפוצים הוא שיחזור שן ואשר נקרא בהגה העממית סתימת חורים. מדובר בפעולה אשר נועדה לטפל בחור בשן אשר נוצר כתוצאה מפעילות חיידקית באזור. מטרת פעולה סתימת החור בשן, היא למנוע פגיעה עמוקה וחמורה יותר בשן אשר תוביל לפעולות מורכבות יותר וסדרה של טיפולים משקמים. ישנם כמה סוגים של סתימות אשר נבחרים על פי שיקולו המקצועי של רופא השיניים כאשר לכל אחד מחומרי הסתימה יש יתרונות וחסרונות ולכן חשובה ההתאמה שלהם לאזור הטיפול.

טיפולי חניכיים

לחניכיים תפקיד מאוד מרכזי לבריאות השיניים, הן מהוות עמוד טווח של השיניים ותפקידן הוא לשמור על השיניים חזקות ואיתנות בתוך אזור הלסת וכמובן בתוך חלל הפה. כאשר מצטברים רבדים של חיידקים על גבי השיניים, הדבר עלול להוביל לפגיעה חמורה בחניכיים דבר שישפיע מאוד על עמידות השיניים ובסיס אחיזתם של השיניים. חשוב מאוד לטפל הן בשיניים והן בחניכיים ולמנוע הידרדרות ופגיעה בהם אשר עלולה להוביל לנסיגת חניכיים ופגיעה חמורה בשיניים עד כדי הגעה למצב של איבוד שיניים ומכאן החשיבות בבריאות פה ולסת.


דילוג לתוכן