בית » Uncategorized » איזו החלמה נדרשת לאחר הסרת משקפיים בלייזר?

איזו החלמה נדרשת לאחר הסרת משקפיים בלייזר?

בשלב מסוים בחיים, רבים הנעזרים במשקפי ראיה מקבלים את ההחלטה לבצע ניתוח לייזר להסרת המשקפיים – זאת על מנת לאפשר ראיה ברורה ללא תלות במשקפיים או בעדשות מגע. כיום, הטכנולוגיות בתחום מציעות שתי שיטות לביצוע ההליך, לאחר שהמטופל עבר בדיקת התאמה המתבצעת על ידי רופא עיניים. בדיקת ההתאמה מגלה איזו שיטה תתאים לכל מטופל, בהתאם למאפייניו הייחודיים של כל אדם. בתום הניתוח העיניים זקוקות לתקופת החלמה. רוצים לדעת בתוך כמה זמן תראו בצורה מיטבית, ומהן תופעות הלוואי השכיחות? ריכזנו את כל התשובות במדריך הבא.

 

שאלות נפוצות/סוג הניתוח  

PRK

 

 

אינטראלאסטיק

האם מונח משהו על העין במהלך תקופת ההחלמה? כן. כדי לאפשר את החלמת שכבת תאי האפיתל, מונחת עדשת מגע טיפולית על הקרנית למשך שבוע. לא.
 

 

ממה יש להימנע במשך תקופת ההחלמה?

 

 

יש להימנע מעשיית ספורט לרבות שחייה, וכן מלהתאפר. יש להימנע מנהיגה למשך חמישה ימים. בחודשים הראשונים לאחר הניתוח יש להימנע משפשוף של העיניים, ומאיפור בעפעפיים ובריסים. כמו כן יש להימנע מספורט לרבות שחייה, משחקי כדור ואומנויות לחימה.
 

 

 

האם יש תופעות לוואי במהלך תקופת ההחלמה?

בשבוע הראשון הראייה מעט מטושטשת, תורגש תחושת צריבה ודקירות בגלל השימוש בעדשות. כמו כן, עלולים להרגיש גרד בעיניים, רגישות לאור ועיניים דומעות.

בשבוע השני, עם הסרת העדשות, הראייה משתפרת אך לא מושלמת.

בשעות הראשונות לאחר הניתוח ייתכנו תחושות צריבה ואי נוחות. פרט לכך, לא קיימות תופעות לוואי מיוחדות, והראייה תהיה טובה מאוד כבר ביום למחרת.
 

 

 

האם יש צורך בעזרים נוספים במהלך תקופת ההחלמה?

כן. יש להשתמש במספר סוגי טיפות עיניים למניעת דלקת וזיהום.

בנוסף, בעת מקלחת ושינה יש להשתמש במגני פלסטיק קשיחים לעיניים.

מומלץ להרכיב משקפי שמש בעת חשיפה לשמש במשך חצי שנה מביצוע הניתוח.

כן. בשבועות הראשונים לאחר הניתוח, בעת שינה יש להשתמש במגני פלסטיק קשיחים לעיניים.

מומלץ להרכיב משקפי שמש בעת חשיפה לשמש במשך חצי שנה מביצוע הניתוח.

כמה זמן נמשכת תקופת ההחלמה? תקופה זו משתנה ממטופל למטופל ותלויה בגילו, מצבו הרפואי והמספר במשקפיים שלו. תהליך שיפור הראייה נמשך בין חודש לשלושה חודשים. הראייה טובה עם תום הניתוח, אך יכולות הראייה יהיו מיטביות בין חודש לשלושה חודשים מביצוע הניתוח.
האם נדרשים להגיע לביקורת אצל הרופא לאחר הניתוח? כן. הביקורת הראשונה תתבצע בין שלושה ימים עד שבוע מהניתוח, ולאחר מכן לאחר חודש, שלושה חודשים ואז אחת לשלושה חודשים במשך שנה. כן. יש להגיע לביקורת יום לאחר ביצוע הניתוח, לאחר חודש ולאחר חצי שנה.

 

ההחלמה תלויה בכם! יש להקפיד למלא אחר הוראות ההחלמה הניתנות על ידי המנתח בתום הניתוח. בסוף התהליך, תוצאות ההחלמה והסיכויים להצלחת הניתוח זהות בין שתי השיטות, אך משך תקופת ההחלמה וקצב שיפור הראייה משתנה בין שיטה לשיטה. למדריך הסרת משקפיים בלייזר לחצו פה.


דילוג לתוכן